Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?
16.10.2021 22:30
Herkes güzel olmak, güzel görünmek ve beğenilmek ister. Kirpik uzatan yağlar nelerdir, doğal yöntemler nelerdir? Tüm bu soruları sizler için cevapladık.

Özellikle kadınlar yüz güzelliğine ve bakıma çok önem verir. Yüz güzelliği denilince ilk olarak akıllara gözler gelmektedir. Gözlerin iri ve güzel olması, kirpiklerin gür ve kıvrımlı olması her kadının hayalidir. Yüze daha çok hava katan ve güzelliği artıran kirpiklerin nasıl daha uzun olacağı ve daha kıvrımlı olacağı konusu çok merak edilmektedir. Biz de bu yazımızda yüzdeki en dikkat çekici organ olan gözler ve kirpikler hakkında bilgiler topladık. Kirpikler bakışlara hava katan çok güzel bir ayrıntıdır. Bu nedenle daha gür ve kıvrımlı olmalıdır. Genelde güzellik salonlarında kirpik uzatma yöntemleri uygulanmaktadır. Ancak çoğu kadın hem daha uygun maliyetli olmasından dolayı hem de daha güvenilir olmasından dolayı evde kirpik bakımını tercih ediyor. Evde kirpik bakımının yapılışı ve kirpik uzatma yöntemlerinin neler olduğuna isterseniz gelin birlikte bakalım…

Evde kirpik uzatma işlemi için doğal malzemeler kullanılmalıdır. Doğal yağlar kirpikler için daha sağlıklı ve güvenilirdir. Evde kirpik uzatma için kullanılacak yöntemler şunlardır;

Hint yağı kullanarak kirpik uzatma kürü:

Hint yağı ile kirpikleri uzatmak için 1 yemek kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı E vitamini gerekir. Hint yağı, Hindistan cevizi yağı ve E vitamini bir kabın içinde karıştırılır. Yüz iyice yıkandıktan ve makyaj kalıntılarından arındırıldıktan sonra bu karışım maskaranın içine koyulur ve kirpiklere sürülür. Haftada 3 kez bu karışımı uygulamak kirpikleri uzatmaya çok faydalıdır.

Vazelin kullanarak kirpik uzatma kürü:

Vazelin kirpikleri besleyen ve uzamasını sağlayan bir üründür. Bu nedenle haftada birkaç kez vazelini rimel fırçası ile kirpik diplerine sürülmelidir. Ancak makyaj varken sürülmemeli ve abartmadan sürülmelidir.

Kirpik Uzatan Yağlar Nelerdir?

Her kadın güzel olmak ister. Özellikle göz güzelliği herkes için çok daha kıymetlidir. Kadınlar iri ve çekik gözlere sahip olmak ister. Ayrıca uzun, hacimli ve kıvrımlı kirpikler de göz güzelliğini artıran en önemli husustur. Ancak bazı kişilerde kirpikler kısa, düz ve şekilsizdir. Bunun nedeni genelde genetiktir. Kısa ve düz kirpiklere sahip olan kadınlar uzun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak için ne yapmaları gerektiğini merak etmektedir. Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için güzellik salonlarına gidebilirsiniz. Ayrıca kozmetik mağazalarından kirpik serumları ve bakım maskeleri alıp, uygulayabilirsiniz. Fakat güzellik salonuna gitmek hem vakit kaybı hem de daha maliyetlidir. Ayrıca pek çok kadın güzellik salonlarında kullanılan ürünlere güvenmemektedir. Bu nedenle çoğu kadın doğal bakım yağları ile kirpik bakımı yapmaktadır. Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, jojoba yağı ve kuşburnu yağı kullanılabilir.

 Kirpik Uzatan Doğal Yöntemler Nelerdir?

Kirpikler yüzümüzde belki de en çok dikkat çeken bölgelerdir. Kirpiklerin uzun, gür ve kıvrık olması bakışlara da bir çekicilik ve hava katar. Bu nedenle çoğu kadın uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak ister. Uzun, gür, kıvrık ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak için güzellik salonlarında bakım yaptırabilir veya kozmetik mağazalarından bakım serumları alınıp, kirpik diplerine uygulanabilir. Bunlar kirpiklerin uzun ve kıvrık durmasını sağlar. Ancak eğer bunlara güvenmiyor ve para harcamak istemiyorsanız doğal yöntemler de uygulayabilirsiniz. Kirpik diplerine badem yağı, Hindistan cevizi yağı, Hint yağı, jojoba yağı, zeytinyağı ve kuşburnu yağı uygulanabilir.

·        Badem yağı yüksek miktarda antioksidan etkiye sahiptir. Bu nedenle kirpikleri besler ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

·        Hindistan cevizi yağı içindeki yağ asitleri ve mineraller ile kirpiklerin daha hacimli olmasına katkıda bulunur.

·        Hint yağı içinde yağ asitleri ve vitaminler bulundurur. Bu nedenle kirpikleri besler.

·        Jojoba yağı kirpik diplerini iyileştirir ve kirpiklerin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar.

·        Zeytinyağı kirpiklerin daha kalın ve güçlü olmasını sağlar.

·        Kuşburnu yağı ise hem kirpiklerin uzamasını sağlar, hem de kirpikleri nemlendirir.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir