Esenyurt’ta Korku Dolu Anlar Yaşandı! Kimyasal Madde Dolu Tank Devrildi

Esenyurt’ta Korku Dolu Anlar Yaşandı! Kimyasal Madde Dolu Tank Devrildi
29.06.2022 14:11
İstanbul Esenyurt’ta bulunan bir farikanın içinde kimyasal madde dolu olan tank devrildi. Tankın devrilmesiyle çevreye yayılan kimyasal madde kokusu, özellikle patlama endişesiyle korku dolu anlar yaşattı.

Esenyurt'ta bir fabrikada içinde kimyasal madde bulunan tankın devrilmesi nedeniyle itfaiye ile AFAD ekipleri fabrika ve çevresinde çalışma yaptı. Kokudan etkilen bir itfaiye eri ise sağlık ekipleri tarafından ambulansta ayakta tedavi edildi. Özel kıyafetli AFAD ekipleri fabrika içine girerek etrafa saçılan kimyasal maddede ölçüm yaptı.

Koku Sonrası AFAD Ölçüm Yaptı

Esenyurt Osmangazi Mahallesi 3143 Sokak’ta saat 01.00 sıralarında, fabrika içinde kimyasal maddeyle dolu olan bir tank henüz bilinmeyen nedenle devrildi. Tankın devrilmesi ile çevreye yoğun bir kimyasal koku yayıldı. Kokudan rahatsız olan vatandaşlar durumu itfaiye, AFAD, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Özellikle kokunun hemen anlaşılması ve ihbarda bulunulmuş olunması çok büyük zararların önüne geçmiş olabilir. Erken yapılan müdahale sonrası durum kontrol atına alındı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, özel kıyafetli AFAD ekipleri fabrika içine girerek etrafa saçılan kimyasal maddede ölçüm yaptı. Her ne kadar büyük bir facia önlenmiş olsa da halen incelemeler devam etmektedir.

Kokudan Etkilenen Oldu

Kokudan etkilenen bir itfaiye eri ise ambulansta ayakta tedavi edildi. Sağlık ekipleri ise her ihtimale karşı olay yerinde hazırda bekledi. Polis ekiplerinin fabrika çevresinde güvenlik önlemleri devam ediyor. Her ne kadar yaşanılan olay sonucunda can kaybı olmasa da panik havası uzun bir süre boyunca devam etti. Devrilen tankın kimyasal madde ile dolu olması, patlama ihtimaline karşılık olan endişeleri de beraberinde getirmiş oldu. Özellikle devrilen tankın içerisinde bulunan kimyasal madde kaynaklı olarak kötü kokuların ortaya çıkması, panik havası sürerken tansiyonu yükseltti. Çevrede bulunan insanlar büyük bir şok yaşarken aynı zamanda çok büyük ve kötü sonuçları olabilecek bir facia önlenmiş oldu. Olay yerine derhal intikal eden itfaiye ekipleri ve sağlık çalışanlarının, bu noktada facianın önlenmesindeki başarıları oldukça büyük.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir