Epilasyondan Önce Acıyı Azaltmak İçin Neler Yapılır?

Epilasyondan Önce Acıyı Azaltmak İçin Neler Yapılır?
15.12.2022 23:13
Kadın ve erkeğin kıl problemlerini kökünden çözen epilasyon hakkında doğru bilgiler eşliğinde açıklamasını sizlerle paylaştık. Epilasyondan önce acıyı azaltmak için neler yapılır, ağda yapılır mı, duş alınır mı, epilasyondan önce denize girilir mi, hangi jilet kullanılır, jilet mi makine mi?

Epilasyona giden kişilerin bildiği ve gitmek isteyenlerin de öğrenmek istediği birkaç bilgi vardır. Epilasyon uygulanmadan önce işlem görecek yerin jiletle alınması gerekir. Jileti bir gün önce kıl köklerinize alımını yaparsanız daha acısız olabilir. Ya da lazerden önce acıyı azaltmak için kremler mevcuttur. Bu kremleri sürerek lazer epilasyonda daha hafif bir acı hissetmenizi sağlayacaktır.

Epilasyondan Önce Ağda Yapılır Mı?

Epilasyon uygulamalarından önce ağda yapılması istenmez. Çünkü epilasyon yapılacak bölgeye ışınlı lazerin sürülmesinden ötürü ağda ile beraber o bölgenin tahriş olmasına neden olabilir. Bu işlemi uygulayacak kişiler öncesinde sizi doğru bilgilerle uyararak sadece jilet vurmanızı ister. Çünkü deri hassas bir bölgedir. Epilasyon işleminin de vurulması ile ekstra bir hassasiyet oluşacaktır. Ağdanın yaptığı o kızarıkla beraber bazı ciltlerde kalıcı hasarlar bile meydana geliyor.

Bunu göz önünde bulundurarak epilasyon ve lazer kullanan kişiler kıllı bölgelerinin alımını jiletle almaları hem köklerinin çıkmasına hem de daha sonraki kötü görüntülerden kurtulmasına yardımcı olur. Bu şekilde ön temizleme işlemi epilasyon uygulamasının daha kısa sürede de bitmesini sağlayacaktır.

Epilasyondan Önce Duş Alınır Mı?

Epilasyon öncesinde duş alabilirsiniz. Fakat sonrasında bir gün sonraya duş almayı ertelemenizi öneriyoruz. Çünkü epilasyon sonrası vücudunuzun bir gün dinlenmesi gerekir. Köklere kadar inen lazer ışınlarından ötürü su vurma ile bu bölgelerde yanma ve kızarıklık gibi sonuçlar oluşabilir. Bunu tehlikeye atmamak adına epilasyon öncesi duş almak daha yararlı olacaktır.

Epilasyondan Önce Denize Girilir Mi?

Epilasyon öncesi denize girmek sağlıksız bir sonuç olabilir. Hem güneş ışınlarının vücuda yansıması ve yanmak gibi sonuçlar ortaya çıktığında epilasyon uygulanmaz. Çünkü yanmış cilde ekstra bir epilasyon işlemi uygulandığında vücutta leke olmaya başlar. Bu da epilasyonun yanlış şekilde uygulanması demektir. Daha sağlıklı şekilde sonuçlar almak ve pürüzsüz bir görünüm için yaz aylarında epilasyon uygulatmayınız.

Epilasyondan Önce Hangi Jilet Kullanılır?

Epilasyon lazer işlemlerini uygulatmadan önce jilet vurmanız istenir. Jiletin de ince ya da kalın uçlu olması önemli değildir. Fakat kaliteli çok sert olmayan jilet kullanımı cildinize daha z zarar verecektir. Fakat herhangi bir jiletle almanız istenmez. Çünkü burada önemli olan kıl köklerinizi hemen çıkararak kökten yanmasını sağlamak olacaktır. Güzellik uzmanları bu konu hakkında ayrıntılı bir bilgi vererek doğru şekilde yönlendirmesini yaparlar.

Epilasyon Öncesi Jilet Mİ Makine Mi?

Epilasyon öncesi kıl köklerinin tamamı yok olsun istenmez. Çünkü o kökleri epilasyon cihazı kökünden yanmasını sağlayarak kılın yok olma işlemini tamamlar. Makine cihazları da kılı kökten bir sever alarak diğer ay tekrar çıkmasını sağlar. Bu yüzden jilet kullanımı sağlıklı sonuç vermek için daha mantıklı bir adım olacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir