En Temel Temizlik Malzemelerinden Biri: Sabunun Faydaları Nelerdir?

En Temel Temizlik Malzemelerinden Biri: Sabunun Faydaları Nelerdir?
22.09.2022 14:13
En temel temizlik malzemeleri arasında bulunan sabun hakkında sıkça araştırılan konular vardır. Sabunun faydaları nelerdir, ağrılara iyi gelir mi, yatağın altına koyunca ne olur, kalıp sabun sağlıklı mı, mikrop tutar mı? Yatağın altına sabun koymak neye iyi gelir? Çarşafın altına koyunca ne olur? Detaylara göz atalım…

Çoğu ticari sabun, cildin doğal nemini ve yağlarını sıyırarak kuru ve gergin bir his bırakan sert yüzey aktif maddeler içerir.  Cildinizin doğal nemini korumak için, cildin doğal yağlarını bariyerinden soymayan bir ürün kullanmak en iyisidir. Keçi sütü sabunu, cildi doğal yağ asitlerinden arındırmadan yüksek oranda yağ içerir, özellikle kaprilik asit.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizi hafif su bazlı bir kremle nemlendirebilirsiniz.  Keçi sütü, cildin zarının çoğunu oluşturan yağ asitleri ve kolesterol bakımından yüksektir. Ciltte bu bileşenlerin eksikliği kuruluğa ve pürüzlü cilde neden olabilir. Selenyum deposudur ve bu nedenle kuru cilt semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Sabunun faydaları, büyük ölçüde üretim sırasında eklenen süt miktarına bağlıdır ve bu genellikle özel bilgidir.

Sabun Ağrılara İyi Gelir Mi?

Sabunun ağrılara iyi gelip gelmeyeceği pek çok kişi tarafından merak edilir. Sabunun ağrılara iyi geldiği konusunda olumlu dönütler vardır. Ancak tıbbi olarak kanıtlanmış değildir.

Yatağın Altına Sabun Koyunca Ne Olur?

Yoğun bir günün sonunda bazen bir an önce yatmak isteriz ama çeşitli nedenlerle uykusuzluk çekebiliriz. Özellikle gündüz stresi, kabuslar, bacak krampları ve huzursuz bacak sendromu yaşayan kişiler için basit çözümler var.

Elbette bu sorunlara tıbbi çözümler var, ancak her banyoya kalıp sabun yerleştirmek de bu sorunları çözebilir.

Ağrıyan ayakları yatıştırmak için yatakta kokulu bir banyo sabunu bulundurun. Çünkü sabunun içindeki uçucu yağlar aromaterapik etkiye sahiptir ve vücudu rahatlatır. Kalıp sabunda bulunan magnezyum sülfat, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu magnezyum eksikliklerini giderir. Aynı zamanda plasebo etkisini de gösterir. Plasebo etkisi ise farmakodinamik etkisi veya tedaviye özgü özellikleri olmayan ancak hastanın etkili olduğuna inandığı bir tedavi ile elde edilen sonuçlar için kullanılan bir kavramdır.

Vücut ağrısının farkında olun ve bir doktora göründüğünüzden emin olun. Ağrıyı hafifletmek için çeşitli çözümler vardır, ancak bir doktor sorunu tanımlamak için tedavi etmelidir. Bu nedenle, ciddi bir tıbbi sorunu evde kendi başınıza tedavi etmeye çalışmadan önce doktorunuza danışın. Ancak ilaca, lavantaya veya diğer uçucu yağlara alternatif arıyorsanız, kokulu sabunlar gece ağrıyan ayaklar için kolay ve ucuz bir çözüm olabilir.

Kalıp Sabun Sağlıklı Mı?

Ellerinizi yıkadıktan sonra sabunda kalan nem sabun yüzeyinde bakteri bırakır. Ancak kullandıktan sonra sabunda kalan köpüğü dışarı atarak bu bakterilerden kurtulabilirsiniz. Bu nedenle uzmanlar kalıp sabunların evde kullanım için güvenli olduğu konusunda hemfikirdir.

Kalıp Sabun Mikrop Tutar Mı?

Ellerinizi yıkadıktan sonra sabunda kalan nem, sabun yüzeyinde bakteri bırakacaktır. Ancak kullandıktan sonra sabunda kalan köpüğü atarak bu bakterilerden kurtulabilirsiniz.

Yatağın Altına Sabun Koymak Neye İyi Gelir?

Ağrıyan ayakları yatıştırmak için yatakta kokulu bir banyo sabunu bulundurun. Çünkü sabunun içindeki uçucu yağlar aromaterapik etkiye sahiptir ve vücudu rahatlatır. Kalıp sabunda bulunan magnezyum sülfat, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu magnezyum eksikliklerini giderir.

Çarşafın Altına Sabun Koyunca Ne Olur?

Uyuduğunuz çarşafların altındaki lavanta sabunu, ağrıyı hafifletmeye ve bacaklarınızdaki ve ayaklarınızdaki krampları gidermeye yardımcı olabilir. Elbette bu yöntem tam doktor destekli bir çözüm değildir ancak bazı uzmanlar sabunun içindeki magnezyumun sorunu çözebileceğine inanmaktadır. Kas ve eklemlerdeki kramplar ve ağrılar genellikle magnezyum mineralinden kaynaklanır. Sabun içindeki magnezyum bu nedenle kas ve eklem spazmları için çok etkilidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir