Emre Aydın Kimdir

Emre Aydın Kimdir
01.08.2022 17:43
Emre Aydın kimdir,boyu kaç,kaç yaşında,nereli,eşi kim,sevgilisi kim,ilk albümü nedir,burcu ne,evli mi ve çocukları var mı sorularının cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik

Emre Aydın, 2 Şubat 1981 yılında Isparta’da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Isparta’da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi’ne devam etmiştir. Üniversite eğitimini de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır.

Emre Aydın, 2002 senesinde Onur Ela ile beraber kurduğu 6. Cadde adlı müzik grubu Türkiye çapında düzenlenen “Sing Your Song” beste yarışmasında 1574 kişiyi geride bırakarak “Dönersen” adlı parçası ile birinci olmuştur.

2006 senesinde çıkardığı Hareket Vakti şarkısının yanı sıra tüm söz ve müziklerinin Emre Aydın’a ait olduğu “Afili Yalnızlık”  isimli ilk solo albümü yayınlanan Emre Aydın, yalnızlık temasını işlediği albümü ile büyük bir ilgi toplamıştır. Bu albüm ile elde ettiği başarı sayesinde “Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı” ve “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” gibi 50’ye yakın ödül almış ve dinleyicileri ile buluştuğu 400’e yakın konsere imza atmıştır. 2008 yılında ise “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül sonrasında 2010 yılında çıkardığı “Falling Down” adlı İngilizce parçası, yurt dışında ve yurt içinde satışa sunulmuştur.

Sony Music ile menajerlik ve albüm yapım hizmetleri anlaşması imzalayarak tüm çalışmalarına sadece Sony Music bünyesinde devam etme kararı vermiştir.

4 yıllık bir aradan sonra 1 Nisan 2010 tarihinde 10 şarkıdan oluşan “Kağıt Evler” adlı ikinci albümünü yayın etmiştir. Bu albüm içerisindeki 6 parçaya klip çekilmiştir.

2012 senesinde Sony Music’den ayrılıp menajeri Fadıl Dinçer ile beraber 565 Yapım adında kendi müzik şirketini kurmuştur. Mart ayında bu şirket ile DMC Müzik ile ortak yapım olan “Beni Biraz Böyle Hatırla” adlı single albümünü yayınlamıştır.

Emre Aydın Boyu Kaç?

Emre Aydın’ın boyu 1.71 santimdir.

Emre Aydın Eşi Kim?

Emre Aydın’ın eşi Eda Köksa’dır.

Emre Aydın ve Eski Sevgilisi Hikayesi Nedir?

Emre Aydın, ünlü olmadan önce üniversite yıllarında bir kız ile aşk yaşar. Bu kız Emre Aydın’ın ilk sevdiği kadındır. Ancak her aşkta olduğu gibi onlarında ilişkilerinde sorunlar bulunmaktadır. Bir yandan şarkıcı olmak için yaptığı çalışmalar, bir taraftan da okul ve aşk hayatı Emre Aydın’ı bir hayli zorlamıştır. Ancak okul biter bitmez kadın onu bırakarak başkası ile evlenir. Emre Aydın bu duruma çok üzülür ve şu satırları yazar;

“Git gideceksen bekleme, farklı değilsin sende,

Gideceksen bekleme”

Emre Aydın Evli mi?

Emre Aydın evlidir.

Emre Aydın İlk Albümü Nedir?

Emre Aydın’ın ilk albümü Afili Yalnızlık’dır.

İhsan Emre Aydın Nereli?

Emre Aydın Ispartalıdır.

Emre Aydın Hangi Lisede Okudu?

Emre Aydın, Antalya Anadolu Lisesi’nde okumuştur.

Nevzat Aydın Emre Aydın Kardeş mi?

Emre Aydın ve Nevzat Aydın kardeş değildir.

Emre Aydın Oğlu Var mı?

Emre Aydın’ın oğlu yoktur.

Emre Aydın Ne Zaman Evlendi?

Emre Aydın, 2016 yılında evlenmiştir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir