Eminevim Ev Alma Sistemi Nasıl?

Eminevim Ev Alma Sistemi Nasıl?
03.06.2022 14:52
Eminevim gibi sistemler ile ev almak son zamanlarda hayli yaygınlaştı. Eminevim firmasının uyguladığı sistem ile hayalinde kurduğu evi almış pek çok müşteriye rastlamak mümkün. Eminevim ev alma sistemi nasıl olduğu ve ilgili sorular bu sistem altında ev almak isteyen kişiler tarafından sorgulanıyor.

Eminevim ev alma sistemi; ister peşinatlı, ister peşinatsız almak istediğiniz evin değerini belirlemek ile başlıyor. Ardından kendi bütçeniz doğrultusunda ödemek istediğiniz taksit tutarını belirliyorsunuz. Eminevim ev alma sürecinde 200 aya kadar taksit imkânı tanıyor. Eminevim ev alma sistemi ile çekiliş usulü ya da çekilişsiz sistem ile ev alabiliyorsunuz. Çekilişli Finansman uygulamasında taksit vadenize göre ev sahibi olmak için bir gruba dâhil edilirsiniz. Düzenli aralıklı yapılan çekilişler ile her ay bir kişi ev sahibi olur ve yardımlaşma esasına dayalı bir sistem oluşturulur. Çekilişlerin tümü noter huzurunda resmi olarak gerçekleştirilir. Bireysel Finansman modelinde ise çekiliş yapılmaz. Peşinat ve taksit tutarları doğrultusunda vade belirlenir ve ödemelerde herhangi bir azalma ya da artış yapılmaz.

Eminevim Ev Alma Şartları Nelerdir?

Eminevim ev alma şartları neler olduğu ev alma hayali kuran ve bu sistemi tercih etmeyi düşünen kişiler tarafından araştırma konusu olmuştur. Eminevim ev alma şartları arasında en bilineni ev taksitlerini ödeyebilecek maddi duruma sahip olmaktadır. Düzenli geliri olduğunu ispat eden herkes Eminevim sistemi üzerinden ev alabilir. Bu konuda farklı bir kısıtlama ya da şart aranmamaktadır.

Eminevim Ekspertiz Kaç Günde Gelir?

Eminevim ekspertiz uygulaması ile hizmet veren bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Eminevim ekspertiz kaç günde geldiği ev alma süreci içerisinde olan kişiler tarafından araştırılıyor. Eminevim ekspertiz 5 gün içerisinde geldiği söyleniyor.

Eminevim Dosya Masrafı Ne Kadar?

Eminevim dosya masrafı ve organizasyon ücreti adı altında açılan dosyalar için bir miktar ücret kesintisi yapıyor. Eminevim dosya masrafı için öncesinde net bir tutar belirtilmiyor. Eminevim dosya masrafı dâhil olmak istediğiniz uygulamaya göre farklılık gösteriyor.

Eminevim Güvenilir Mi?

Eminevim firmasının güvenilirliği özellikle son zamanlarda daha sık sorgulanır oldu. Eminevim firması ve muadil olan firmaların ev alma konusunda insanları mağdur etmeye başlamaları vatandaşların güvenilirlikleri sorgulamalarına ve hatta sistemden ayrılmalarına neden olmaya başladı. Eminevim şirketinden memnun olanlar olduğu kadar olmayan ve hatta mağduriyet yaşadıklarını belirten insanlar da bulunuyor. Bu bakımdan Eminevim’in güvenilir olup olmadığına birebir görüşmeler sonucunda bireysel olarak karar vermenizde fayda var.

Eminevim Devlet Güvencesi Var Mı?

Eminevim devlet güvencesi hakkında net bir bilgi üyelere sunulmamıştır. Ancak ev alma konusunda Eminevim platformunda noter huzurunda yasal güvence sunulduğu iddia ediliyor. Eminevim devlet güvencesinde olmadığı ancak noter huzurunda güvence sunduğu söyleniyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir