Ekrem İmamoğlu, Bir Sene Boyunca Maaş Almayacak

Ekrem İmamoğlu, Bir Sene Boyunca Maaş Almayacak
12.04.2023 19:46
Murat Ongun'un dekont paylaşımı ile duyuruldu. Ekrem İmamoğlu, bir sene boyunca maaş almayacak. Bakın neden...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, depremzedelere yardım amacıyla İmamoğlu'nun 12 aylık maaşını bağışladığını açıkladı.

Ongun, seçim süreci ya da sonrasında İmamoğlu'nun kamudan herhangi bir maaş kullanmayacağını vurguladı. Benzer şekilde, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da seçim kampanyası sürecinde belediyeden maaş almayacağını açıklamıştı.

Yavaş yaptığı açıklamada "Seçim propaganda gezilerine başlayacağımız için 14 Mayıs'a kadar belediyeden maaş almayacağım. O günden itibaren belediye olanaklarını kullanmayacağım" demişti.

EKREM İMAMOĞLU MAAŞ ALACAK MI?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın maaş almama kararıyla birlikte dikkatler, diğer bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çevrildi. İmamoğlu'nun maaş konusunda nasıl bir tutum sergileyeceği konusu da artık belli oldu ve bu konuda açıklama İBB Başkan Danışmanı Murat Ongun tarafından yapıldı.

Ongun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sorular üzerine: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 12 aylık maaşını depremzedelere bağışlamıştır. Seçim sürecinde veya sonrasında kamudan herhangi bir maaş kullanımı söz konusu olmayacaktır."

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir