Dünyanın En Kötü Ülkesi Neresidir?

Dünyanın En Kötü Ülkesi Neresidir?
08.09.2022 23:06
Dünyada çeşit çeşit özelliklere sahip olan ülkeler mevcuttur. Peki dünyanın en kötü ülkesi neresidir, yurt dışında hangi ülkede yaşanır, dünyanın en kötü şehri hangisidir, dünyanın en güzel şehri hangi ülkededir, dünyanın en kötü şehri hangi ülkededir? Sizler için detaylıca cevapladık.

Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC) tarafından hazırlanan yeni bir anket raporu, Bangladeş'i 2020'de işçiler için dünyanın en kötü on ülkesi arasında gösterdi. 2020'de işçiler için en kötü on ülke listesindeki diğer ülkeler arasında Brezilya, Kolombiya, Mısır, Honduras, Hindistan, Kazakistan, Filipinler, Türkiye ve Zimbabve yer alıyor. Rapor, Bangladeş'in ülkenin ihracat ekonomisinin ezici bir payını temsil eden hazır giyim sektöründe, EPZ'lerde çalışan 500.000'den fazla işçinin sendika kurmasına veya sendikalara katılmasına izin verilmediğini ve bu da onları daha iyi çalışma koşulları için pazarlık yapmak için gerçek bir güçten mahrum bıraktığını belirtti. Aynı zamanda, rapor 2020'de, bağımsız sendikalar ve üyeleri üzerinde korku aşılamak ve baskı yapmak amacıyla sendika liderlerini hükümetin gözetimi altında bir dizi skandalı gösteren yeni bir trendi de gözlemledi.

Yurt Dışında Hangi Ülkede Yaşanır?

HSBC'nin Expat Explorer araştırmasına göre İsviçre, Yeni Zelanda, Almanya ve İspanya çalışmak ve yaşamak için en iyi ülkeler. Çalışmaya 100 ülkeden 20 bin kişi katıldı. Singapur birkaç nedenden dolayı en iyi üç ülke arasında yer alıyor: iş koşulları, rekabet gücü ve maaş seviyesi.

Dünyanın En Kötü Şehri Hangisidir?

Araştırmaya göre, karşı karşıya olduğu terör tehditleri, çalkantılı siyaset ve Irak'ın savaşın yıktığı başkenti Bağdat, "dünyanın en kötü şehri" olarak adlandırılıyor. En kötü ikinci şehir ise Orta Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Bangui. 2012'de patlak veren iç savaş ve militanların yıkıcı saldırıları nedeniyle on binlerce insanı yerinden yurdundan eden yoksulluk buna sebep olmuştur. Bangui'yi, Husi isyancıları ile muhalif güçler arasında devam eden silahlı saldırıların ve sık sık hava operasyonlarının merkezi haline gelen Yemen'in başkenti Sana izliyor.

Dünyanın En Güzel Şehri Hangi Ülkededir?

Yedi yıldır birinciliği elinde tutan Viyana,  yaşam kalitesi açısından bir kez daha en iyi şehir olarak kabul edildi. Bunun nedenlerinden biri, vatandaşlarımıza kaliteli, uygun fiyatlı konaklama, yolcularımıza eğlenceli ve güvenli seyahat seçenekleri sunmaya öncelik vermesidir. Viyana, Avusturya’nın başkenti olan bir şehirdir.

Dünyanın En Kötü Şehri Hangi Ülkededir?

Dünyanın en kötü şehri olarak bilinen Bağdat şehri, Irak ülkesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Burada oluşan terör, siyaset sorunları onu en kötü şehir yapmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir