Dudak Kalemi Bozulur Mu?

Dudak Kalemi Bozulur Mu?
20.12.2021 23:30
Kadınlar için makyaj malzemeleri çok kıymetlidir. Özellikle dudak kalemi ve rujlar her kadının makyaj çantasında olmazsa olmazdır. Dudak kalemi dudakların daha dolgun görünmesini sağlar. Dudak kalemi fiyatları nedir, kalıcı olması için ne yapılır, lekesi nasıl çıkarılır gibi konuları sizler için derledik.

Hemen hemen her kadın makyaj yapmayı sever. Makyaj çantası içinde olmazsa olmazları olanlar ise; göz kalemi, far, maskara, eyeliner, kaş kalemi, kaş farı, allık, aydınlatıcı, kapatıcı, fondöten, kontur ve rujdur. Bunun yanında dudak kalemi de büyük rağbet görür. Dudak kalemi dudakların daha belirgin olmasını ve dolgun görünmesini sağlar. Özellikle ruj sürmeden önce dudak kenarlarına dudak kalemi sürüldüğünde, dudakların renginin bozulmasını da önlüyor. Dudak kalemi tek başına da sürülebilir. Böylece sade ve mat bir görüntüye neden olur. Dudak kaleminin nasıl sürüldüğü sorulmaktadır. Dudak kalemi sürmek çok basittir. Ancak öncesinde dudakları nemlendirmek gereklidir. Ayrıca dudakları nemlendirirken dudakların üzerindeki ölü derilerden de kurtulmak gereklidir. Daha sonra dudakların üzerine çarpı işareti koymak ve ana hatları çizmek gereklidir. Dudak kalemi sürerken daha dikkatli olmak ve yavaşça sürmek lazımdır. Dudak kalemi ile ilgili merak edilen diğer soruların cevapları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Dudak Kalemi Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır?

Dudak kalemi süren kişiler dudak kaleminin daha kalıcı olması ve dağılmaması için ne yapılması gerektiğini merak ederler. Dudak kaleminin daha kalıcı olması için yapılacak olan adımlar şunlardır:

·        Öncelikle dudakları nemlendirilmesi gerekir. Dudakların üzerinde biriken ölü derilerin arındırılması gerekir.

·        Dudakların üzerine pudra sürülmelidir. Böylece dudak kalemi kolay kolay bozulmayacaktır.

·        Parlak rujlar tercih edilmelidir. Böylece dudaklar kurumaz ve dudak kalemi bozulmaz.

Dudak kaleminin daha kaliteli olması ve renklerinin belirgin olması gerekmektedir. Dudak kalemi ne kadar kaliteliyse o kadar kalıcı olmaktadır.

Dudak Kalemi Lekesi Nasıl Çıkar?

Dudak kalemi dudakların daha belirgini daha dolgun ve daha estetik durmasını sağlayan bir makyaj ürünüdür. Genellikle her makyaj çantasında yerini almalıdır. Dudak kalemi ile dudakların kenarları çizilir. Ardından ise dudakların iç kısmı doldurulur. Dudak kalemi dudakların renginin akmasını önler. Ayrıca dudak kalemi sürüldüğü zaman dudaklar hep istenen o dolgun görünüme kavuşur. Dudak kalemi lekesinin nasıl çıkarıldığı sorulmaktadır. Dudak kalemi lekesinin çıkması için lekenin olduğu bölgeye bir parça deterjan sürmek ve çitilemek gereklidir. Ayrıca beyaz sirke ve karbonat da leke çıkarmaya yardımcı olur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir