DSÖ'nün Açıklamasına Göre Dünya Genelinde Maymun Çiçeğinden Vefat Sayısı 3

DSÖ'nün Açıklamasına Göre Dünya Genelinde Maymun Çiçeğinden Vefat Sayısı 3
08.07.2022 14:29
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ),maymun çiçeği vakasının tablosunu açıkladı. Buna göre dünya genelinde 59 ülkede toplam 6 bin 27 maymun çiçeği vakası görüldüğünü, virüs nedeniyle 3 kişinin ise vefat ettiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ),dünya genelinde maymun çiçeği virüsü nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamış bulunmakta. Örgütten yapılan yazılı açıklamada, 1 Ocak'tan 4 Temmuz'a kadar maymun çiçeğinin epidemik ve epidemik olmadığı ülkelerdeki yayılımına ait veriler de ayrıca güncellendi. Açıklamada, DSÖ'nün 5 bölgesindeki 59 ülkeden merkeze gönderilen 6 bin 27 vaka ile beraber maymun çiçeği kaynaklı 3 can kaybının doğrulandığı da kaydedildi.

2 Hafta Arayla Açıklama Yapılacak

Artan vakaların birçok ülkede panik yaratması üzerine DSÖ, bundan sonra 2 haftada bir maymun çiçeği vakalarına dair güncelleme yapacağını duyurdu. DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünkü basın toplantısında maymun çiçeği vakalarının test ile belirlenmesinde hala birtakım zorluklar yaşandığını, bütün bu nedenler yüzünden oldukça önemli sayıda vakaların kayıtlara resmen geçemediğini ayrıca belirtmişti. Ghebreyesus, virüsün Afrika'da da yayıldığına dikkati çekerek kıta genelinde bugüne kadar virüsün hiç etkili olmadığı bölgelerde yeni vakaların tespit edildiğini vurgulamıştı. Dolayısıyla gerekli olan tüm önlemlerin alınması gerektiğini unutmamak lazım. Hem kendimiz hem de çevremizdekilerin sağlığı için gerekli önlemler alınmalı.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir