Dota Lich Özellikleri Nelerdir?

Dota Lich Özellikleri Nelerdir?
16.08.2022 12:40
Buzul güçleri kontrol edebilen yegâne şampiyon olan Lich, krallıkları dehşete düşürecek kudrete sahiptir. Bu yazıda Lich şampiyonunun özellikleri, oynanışı, oyun içi görselleri hakkında bilgiler vardır. Lich’e karşı çıkan en iyi kahraman kimdir? Öğe oluşturma nasıl yapılır, counter seçimi, eşya yapımı nasıl yapılır?

Lich karakteri büyücü doğası ile birincil özelliği zekâ olan bir şampiyondur. Genellikle support oynanan bu şampiyon, yüksek hasar çıkarma potansiyeli olduğu için Nuker olarak da oynanabilir. Oyunun erken aşamasında kırılgan olan bu şampiyon agresif oyun tarzına uygun değildir.

Dota Lich 2 Nasıl Oynanır?

Takım arkadaşlarına ekstra koruma sağlayan, rakiplerini yavaşlatırken hatrı sayılır hasar veren yeteneklere sahip olduğu için Lich support rolünde oynanır. Takım savaşlarında geride kalması beklenir. Nuker oynamak için de erken tecrübe puanı kasmalı ve hasar kaynağı olan yeteneklerini geliştirmelidir.

Dota Lich Kılavuzu Nedir?

Lich support rolünde oynanacaksa oyunun ilk dakikasından itibaren önceliği takım savaşlarında geride kalmak, takım arkadaşlarını korumak ve yetenekleriyle rakiplere hasar vermeye çalışmaktır. Arkadaşlarına görüş sağlamalı, önceliği altın olmamalıdır. Lich Nuker rolünde oynanacaksa önceliği, hasar veren yetenekleri geliştirmek ve bu yeteneklerle rakiplerini gafil avlamaktır.

Dota Lich 1 Öge Oluşturma Nasıl Yapılır?

Oyun içi öge oluşturmak için öncelikle Dota 2 öge atölyesi araçları indirilmelidir. Dota 2 atölyesinden şampiyonun üç boyutlu doku sınırlamaları, referans dosyaları ve modeli bulunmalıdır. Üç boyutlu modellenen ögeler için kabul edilen referans dosyaları ile ağ örgüsü ağırlığı ayarlanıp ögeler test edilmelidir. Test edilen ögeler Dota 2 öge atölyesine eklenerek topluluğa duyurulur.

Dota Lich’e Karşı Çıkan En İyi Kahraman Kimdir?

Lich’e karşı çıkacak en iyi şampiyon Anti Mage’dir. Anti Mage Counter Spell yeteneği ile nokta hedefli olan Lich yeteneklerini Lich’e yansıtır. Blink yeteneğine sahip olan Anti Mage, Lich’in görüşünden ve yetenek menzillerinden kolayca kaçabilir. Mana poolu yüksek olan Lich, Anti Mage’in Mana Void yeteneğine hedef olmaktan kaçınamaz.

Dota Lich Seslendiren Kimdir?

Lich karakteri Gary Schwartz tarafından seslendirilmektedir. Gary Schwartz Pugna, Shadow Shaman, Sniper karakterlerini de seslendirmektedir. Ayrıca Gary Schwartz Team Fortress 2 oyununda Heavy karakterini de seslendirmektedir.

Dota Lich Kombinasyonu Nedir?

Takım savaşlarında kusursuz pozisyon almanızı gerektiren Lich şampiyonu, yeteneklerini rakipten odak almadan kullanmalı ve yeteneklerini rakip takımın pozisyonu bozmak üzerine kullanmalıdır. Sinister Gaze yeteneğiyle kendine çektiği rakibe Frost Blast yeteneğine yavaşlatma etkisi ve hasar vermelidir. Rakip takım birbirlerine yakınlaşınca Chain Frost yeteneğiyle rakiplere hasar verebilir ya da birbirinden uzaklaştırıp pozisyonlarını bozabilir.

Dota Lich Counter Seçimi Nasıl Yapılır?

Lich; Blade Mail itemı alınabilen bütün şampiyonlardan verdiği hasarı geri alır, kırılgan yapısı yüzünden bu Lich’in sonu olabilir. Mana poolu yüksek olduğu için Anti Mage şampiyonu için hedef haline gelir. Huskar şampiyonu yüksek can yenilenmesi sayesinde Lich’in vereceği hasarı geri kazanabilir.

Dota Lich Eşya Yapımı Nasıldır?

Support rolünde oyanan Lich, envanterinden Wardlarını eksik etmemelidir. Mana poolu yüksek olduğu için oyunun ilk aşamalarında Mana sıkıntısı çekeceğinden Arcane Boots kasması neredeyse şarttır. Lich hasar verebilmesi için Chain Frost yeteneğinin sekme sınırını kaldıran ve hasarını arttıran Aghanim’s Scepter eşyasını almalıdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir