Dolaşan Saç Nasıl Açılır?

Dolaşan Saç Nasıl Açılır?
17.11.2022 21:54
Saçlarınız sürekli dolaşıyorsa bunun hakkında doğru bilgiler eşliğinde araştırma yaptık. Dolaşan saç nasıl açılır, hangi sprey kullanılır, hangi maske kullanılır? Hangi tarak kullanılır, kaynak saç nasıl açılır, tarağa dolaşan saç nasıl çözülür?

Saçlarımız her banyo yapımında birbirine karışarak dolaşır. Kıvırcık saçlı kişilerin daha çok sorun yaşadığı durumlardan biri olması ve çözüm yollarının da artmasını sağladı. Günümüzde her saç tipine göre saç dolaşmasına karşı sprey ve kremler üretilmiştir. Eğer bu spreyleri kullanamıyor ya da tedarik edemiyorsanız, biraz su yardımı ile saçınızı açabilirsiniz. Bir diğer yöntem de evdeki kremin içine bir tık su katarak az miktarda saçınıza sürerek olumsuz durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Dolaşan Saçlar İçin Hangi Sprey Kullanılır?

Dolaşan saçlara doğal yöntemler ve marketlerden alacağımız spreylerde vardır. Doğal olanını tercih ederseniz saçlarınıza daha az zarar vermiş olursunuz. Elma sirkesi, jojova yağı, badem, Hint yağı gibi yağlardan doğal bir sprey yaparak saçlarınızı açabilirsiniz. Diğer aktarlardan ve marketlerden alacağınız spreyler ise hangi markanın şampuanını kullanıyorsanız, o markanın spreyini alabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız tepki vermeden dolaşan saçları daha hızlı şekilde açabilirsiniz. Eğer farklı bir markada sprey alımı yaparsanız saçta kepeklenme ve deride egzama gibi durumlar olabilir. Bu yüzden kişilerin doğal yolla ve yağları kullanarak sprey yapmaları önerilir.

Dolaşan Saçlar İçin Hangi Maske Kullanılır?

Yıpranmış ve kuru saçların banyodan sonra ya da gün içinde birçok kez dolaşma anını yaşarsınız. Eğer bu durumu daha sağlıklı şekilde kurtarmak isterseniz yağlarla bir çözüm bulabilirsiniz. Ünlü kozmetik markalarının kendilerinin ürettiği saç maskeleri var. Örneğin Gratis ve Watsons markanın kendi markası ile saç maskeleri vardır. Bu maskeleri hafta da bir defa yıkamada kullanarak daha sağlıklı bir çözüm yaratmış olursunuz.

Dolaşan Saçlar İçin Hangi Tarak Kullanılır?

Dolaşan saçlarınız için bir tarak arıyorsanız geniş dişleri olan tarakları almanız gerekir. Çünkü geniş dişli tarakların saçlarınızın kırılması önleyerek dolaşan saçı daha hızlı şekilde çözmeye yardımcı olur. Diğer sık ve ince dişli taraklar dolaşan saçları hem yıpratır hem de kökten dökülmesine neden olur.

Dolaşan Kaynak Saç Nasıl Açılır?

Kaynak saçların kullanma süreleri vardır. Yaklaşık 3 ay gibi bir süre içinde çıkarılması gerekir. Eğer üç aydan sonra çıkarılmazsa saçlarınız dolaşmaya başlar. Saçlarınıza üç ayın sonunda bakım yaptırmak zorundasınız. Tabi acil durumlarda evden çıkacağınız andaki çözüm yollarının neler olduğuna bakalım. Badem yağı ya da Hint yağı ile kaynak saçınızı çözebilirsiniz.

Tarağa Dolaşan Saç Nasıl Çözülür?

Saçlarınızın sürekli dolaşmasından rahatsızsanız ince ince dişli taraklarla taramamak gerekir. Eğer tarama işlemi yaptıysanız saçınız tarağa dolaşacaktır. Bu yüzden taraktan almak için bir süre uğraşabilirsiniz. Sprey, krem ya da biraz su ile tarağa dolaşan saça uyguladığınız da saçınız hafifler ve dolaşan saçın açılması sağlanır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir