DC Çizgi Romanları Hangi Sırayla Okunur?

DC Çizgi Romanları Hangi Sırayla Okunur?
19.10.2021 21:30
DC Çizgi Romanları Hangi Sırayla Okunur? DC en sevilen çizgi romanları hangileridir, en çok satan çizgi romanları hangileridir? DC çizgi romanları ile ilgili sorduğunuz sorulara cevap aradık.

DC Comics evreninde birçok olay ve kahraman yer alırken, bunları okumak ya da nereden başlanması gerektiği konusunda, bazı soru işaretleri olabilmektedir. Bu evrende Batman, Superman, gibi çok güçlü kahramanlar varken, okumaya bunların serileri başlayıp, çizgi roman okuma alışkanlığı kazanabilir. Bunun yanında New 52 dönemi okunarak bu evren hakkında biraz bilgiye sahip olunabilmekte olup, Batman serisinin 4 ve 5 Yıl Sıfır, Gizli Şehir, Karanlık Şehir gibi çizgi romanlar okumalıdır. Daha sonra Superman Action Comics 1: Başlangıç ve Justice League 1 Başlangıç okunarak ilk giriş yapılabilmektedir. Superman Action Comics 2 Kurşun Geçirmez, Superman Action Comics 3 Günlerin Sonu ve son olarak, Batman&Superman 1 Dünyalar Arası okunarak, hikayeler okunarak New 52 evreninin kahramanların hikayelerinin temellerini atmış oluyoruz. Buradan sonra bu dönemin içinde ki çizgi romanları okumaya başlayabiliriz. Bu evrenin anladıktan sonra Rebirth evrenine geçip, burada ki çizgi romanlardan istediğimizden başlayabilmekteyiz. Ama yeni başlayan bir okuyucu için en güzel solo çizgi romanlar ise Batman, Superman, Action Comics, Justice League, Titans ve Teen Titans gibi eserler olmaktadır. New 52 dönemden sonra evreni daha iyi anlamak adına, Flashpoint ve DC Universe Rebirth okumak, evreni anlamanıza yardımcı olacaktır. Sonra istediğiniz kahramanın hikayesinden başlayarak, bu serüvenleri okuyabilirsiniz.

DC En Sevilen Çizgi Romanları Hangileridir?

DC Comics birçok çizgi roman serisine sahip olurken, bu alanda en büyük şirketlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. DC şirketinin en sevilen romanları birçok insan tarafından okunarak, ilgi ile takip edilmektedir. En sevilen DC çizgi romanlarının başında ise Flashpoint karşımıza çıkmakta olup, bu evrenin anlamak adına okuması gereken bir yapıttır. Bunun yanında Sperman Çizgi romanı, DC evrenin en güçlü karakterlerinden birini barındırır ve pek çok kişi tarafından okunmaktadır. Tabi ki Batman çizgi romanı da bu evrende en bilinenler arasında olup, çok güçlü bir başka karakterin hikayesini anlatmaktadır. Batman gerek sinema gerek çizgi roman alanında en iyi DC hikayelerinin başında gelmektedir. Justice Leuga çizgi roman serisi ise, bu evrenin en geyik eserlerinden olup, okunanlar tarafından sevilmektedir. Flash çizgi romanı yine bu evrenin önemli bir eseri olup, çok takip edeni bulunmaktadır. En iyi başka bir DC çizgi romanı ise, Wonder Woman olarak karşımıza çıkarken, kahramanız bir kadındır. En çok bilenen ve sevilen başka bir DC çizgi romanı ise Titans olarak bilinmekte olup, bunun yanında Green Arron da çok sevilmektedir.  

DC En Çok Satan Çizgi Romanları Hangileridir?

Tabi ki DC ve çizgi roman dediğimiz zaman, birçok kahraman, inanılmaz evrenler karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında DC çizgi roman dünyasına birçok eser verirken, bazıları çok satmakta olup ön plana çıkmaktadır. Bu alanda ilk karşımıza çıkan ise Batman olmaktadır. Bu seri hemen hemen herkes tarafından bilinirken, dünyada en çok satanlar arasındadır. Batman Superman çizgi romanı da yine çok satmakta olup, Detective Comics 1000 serisi de en çok satanlar arasında yer almıştır. Tabi ki Superman tüm dünyada bilinen ve satış rakamları 1 milyara ulaşmış durumda olup, çok sevilmektedir. Yani bu bilgilere bakarak da en çok satan DC çizgi romanları arasında, Superman ve Batman serileri en önde yer almaktadır. Bu bütün çizgi romanlar arasında da böyle olmakla beraber, Flash serisi de çok satanlar arasında olmaktadır. DC çizgi romanlarının bu alandaki en önemli rakibi ise Marvel eserleri olmaktadır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir