CVK Otel Sahibi Kim?

CVK Otel Sahibi Kim?
16.12.2023 20:39
Cvk otel sahibi kim? Crystal otel sahibi kim? Celal ağa konağı otel sahibi kim? Camelot otel sahibi kim? Cratos otel sahibi kim? Otellerle alakalı olarak sıklıkla araştırılan soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

CVK Park Bosphorus Hotel'in sahibi, Madenci CVK Grubu'dur. CVK Grubu'nun kurucusu Mahmut Çevik'tir. Grup, Park Bosphorus Hotel'in yanı sıra farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğudur.

İnşaatın geçmişi 1993-94'e kadar gitmektedir, ancak en sonunda CVK Park Bosphorus Otel olarak 2013 yılında işletmeye açılmıştır.

Özetle:

Park Otel'in 12 katı, yanındaki tarihi Alman Konsolosluğu'yla aynı yüksekliğe gelecek şekilde yıkılmış ve 2013'te CVK Park Bosphorus Otel olarak yeniden açılmıştır.

Otelin inşaat süreci, Turizmi Teşvik Kanunu sayesinde mümkün olmuş ve hukuki açıdan birçok aşamadan geçmiştir.

Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası, imar planlarının bölgeyle uyumsuz olduğu gerekçesiyle dava açmış ve 2010'da Danıştay'ın planları iptal etmesine rağmen, 2011'de yeni imar planları onaylanmış ve inşaat tamamlanmıştır.

Bilirkişi raporlarına göre, otel konsolosluktan daha yüksek olarak tespit edilmiştir.

CVK grubu, 2010'da Park Otel'i satın aldıktan sonra restorasyonuna 300 milyon dolar harcamıştır.

Hukuki mücadele, dava gerekçeleri ve plan değişiklikleri gibi unsurlar, projenin tamamlanması ve işletmeye açılması sürecini etkilemiştir.

Mimarlar Odası, sürecin plan hiyerarşisini hiçe saydığını, plan değişikliklerinin yatırımcı talepleri doğrultusunda yapıldığını ve bu durumun pek çok projede yaşandığını belirtmektedir.

İnşaatın geçmişi, değişen imar planları ve mahkeme kararlarıyla dolu karmaşık bir hukuk mücadelesini yansıtmaktadır.

Crystal Otel Sahibi Kim?

Crystal Hotels bünyesindeki otellerin sahibi Crystal Hotels Group'tur.

Crystal Hotels CEO'su Umman Çetinbaş,renovasyon sürecinin yanı sıra mevcut konsepti geliştirmek için iddialı işlere imza attıklarını belirtmiştir. Otelleri belirli kategorilere ayırarak konsept çalışmalarına başladıklarını ve yiyecek içecek konseptleri, mini club saatleri, mini bar içerikleri gibi birçok alanda değişiklikler yaptıklarını ifade etmiştir. Yapılan yeniliklerle otellerin iç mekanlarının tamamen yenilendiği ve misafirlerin beklentilerini karşılamak amacıyla çeşitli konsept değişikliklerine gidildiği vurgulanmıştır.

Celal Ağa Konağı Otel Sahibi Kim?

 Celal Ağa Konağı Oteli'nin sahibi olarak adı geçen kişi Celal Yüksel'dir. Celal Yüksel, otelin sahibi olarak belirtilmiş ve yapılan açıklamalarda, otelin kaçak bölümlerinin yıkılması ve tadilat süreciyle ilgili olarak kendisinden bahsedilmiştir. Bu nedenle, Celal Ağa Konağı Oteli'nin sahibinin Celal Yüksel olduğunu söyleyebiliriz.

Camelot Otel Sahibi Kim?

Camelot Hotel'in sahibi Cemal Kuru'dur.

Cemal Kuru'nun bir inşaat şirketi olan İCK YAPI'nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve Türkiye'nin inşaat sektöründeki saygın kuruluşlarından biri olarak bilindiği belirtilmişti. Ayrıca, İCK YAPI'nın inşaat sektörünün yanı sıra turizm sektöründe de yatırımlar yaptığı ve projelere imza attığı ifade edilmişti.

Cratos Otel Sahibi Kim?

Cratos Otel'in sahipleri Utku-Ayla Bozoğlu çiftidir. İlk başta otelin işletmesini büyük oğulları Murat Bozoğlu'na emanet etmişler, ancak daha sonra Murat Bozoğlu'nun yönetiminden memnun olmadıkları gerekçesiyle, küçük oğulları Kemal Bozoğlu'na otel yönetimini devretmişlerdir. Dolayısıyla, Cratos Otel'in sahibi, metinde adı geçen Utku-Ayla Bozoğlu çiftidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir