Clozaril Jel Lekelere İyi Gelir Mi?

Clozaril Jel Lekelere İyi Gelir Mi?
14.02.2023 22:35
Clozaril Jel akne tedavisi için kullanılan bir tür antibiyotik jeldir. Clozaril hakkında merak edilen detaylar var. Peki Clozaril Jel lekelere iyi gelir mi, yan etkileri nelerdir, ne zaman etkisini gösterir? Clozaril Jel reçetesiz alınır mı, ne için kullanılır, devlet karşılıyor mu, sivilcelere iyi gelir mi? Sizin için araştırdık.

Clozaril Jel akne karşıtı, akne ve sivilce tedavisi için kullanılan bir tür antibiyotik ilaçtır. Cilt yüzeyindeki fazla yağın uzaklaştırılmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ciltteki sivilce, akne oluşumu ve izleri için tedavi edicidir. Ayrıca beyaz ve siyah noktaların giderilmesi için de kullanılmaktadır.

Clozaril jel Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaç gibi Clozaril jel içinde yan etki durumu söz konusudur. Özellikle jelin içerisinde bulunan etken maddelere karşı yan etki oluşabilir.

En belirgin ve sıklıkla görülebilen yan etkiler arasında kaşıntı, kaşıntıya bağlı olarak gelişen döküntü, nefes almakta zorlanma, yüzde, ağızda, ağız içinde çıkan yara, tıkanıklık görülebilecek yan etkiler arasındadır.

Ayrıca ishal karın ağrısı( şiddetli ve uzun sürebilir, böyle bir durumda acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvuru yapmalısınız),Ciltte yanma, yanmaya bağlı kaşıntı ve buna bağlı olarak da döküntü, soyulma görülebilmektedir.

En yaygın ve en sık görülen yan etkisi kullanılmaya başlandıktan ilk bir iki hafta boyunca deride kızarıklık, soyulma, yanma ve kaşıntı durumudur.

Clozaril Jel Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Akneyi oluşturan bakteri öldürücü olarak bilinen Clozaril jel çok yağlı ciltleri daha az yağlı yaparak tedavi etmektedir. En fazla 2 ay kullanımı tavsiye edilmektedir. En geç 15 gün içerisinde etkilerini cildinizde hissetmeye başlarsınız.

Clozaril Jel Reçetesiz Alınır Mı?

Sivilce tedavisi için kullanılan Clozaril Jel antibiyotik bir kremdir. Bundan kaynaklı olarak reçete ile satılmaktadır. Antibiyotik grubundan olan bu ilacı yalnızca cilt uzmanı olan bir hekim tarafından önerilirse kullanabilirsiniz.

Clozaril Jel Ne İçin Kullanılır?

Sivilce, akne ve bununla birlikte siyah nokta ve cilt üzerinde aşırı yağlanma problemi yaşayan kişiler için bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktır. Antibiyotik grubuna ait bir jeldir. Ancak cilt uzmanı bir doktor tarafından tavsiye edilirse kullanılabilir. İlaç reçeteli atılmaktadır.

Clozaril Jel Devlet Karşılıyor Mu?

Clozaril jel 25 gr bir tüp şeklinde satılan, sivilce ve akne problemi için kullanılan bir antibiyotiktir. Reçete ile satılmaktadır. Clozaril jelin güncel fiyatı 103,69 TL’dir. (2023) Clozaril jel devlet tarafından karşılanmaktadır.

Clozaril Jel Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Sivilceler genellikle ergenlik ile başlar ve 2-3 sene içerisinde kendiliğinden kaybolur. Özgüveni büyük oranda etkileyen ve sosyal hayatın kısıtlanmasına sebep olan bu cilt problemini gidermenin et etkili yolu ise antibiyotiklerden geçmektedir. Sivilceler ve siyah noktaları ile başı dertte olanların imdadına yetişen Clozaril jel, içeriğindeki bileşen ve etken maddeler ile tam bir sivilce karşıtı kremdir. Ayrıca güçlü bir antibiyotik olan bu jel sivilceleri ve akneleri kurutmasıyla ünlenmiştir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir