Climen Gebeliği Önler Mi?

Climen Gebeliği Önler Mi?
17.10.2022 22:31
Kadınlar kullandıkları ilaçların gebeliği önleyip önlemediği konusunu merak ederler. Climen, Dienille, Duphaston, Diane gebeliği önler mi? Desolett, Parol, Qlairista gebeliği önler mi? Sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Climen rahmi alınmamış kadınların menopoza bağlı şikayetlerinde, idrar-üreme ve deri sisteminde hormon eksikliğine bağlı olarak gerilemenin giderilmesinde, menopoz ile gelen depresif ruh hali, hormon eksikliği ve yumurtalık yetmezliği veya alınmasına bağlı kullanılan bir ilaçtır.

Climen menopozdan sonra kemik erimesini önlemek, düzensiz adet kontrolünü sağlamak ve adet görememe tedavisinde kullanılır. Ancak, Climen gebeliği önleyen bir ilaç değildir, kullanıldığı sırada da gebe kalabilirsiniz.

Dienille Gebeliği Önler Mi?

Dienille kadınlarda gebeliğin önlenmesi için yani doğum kontrol hapı olarak kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca kadınlarda artan erkek hormonsal etkileri ile oluşan belirtiler dienille ilaç kullanımı sayesinde düzelmektedir. Dienille gebelik önleyici olsa da bazı kişilerin yan etkilerinden dolayı kullanmaması tavsiye edilir.

Dienelle yan etkileri; mide bulantısı, baş ağrısı ve depresyondur. Ayrıca 35 yaş üstü olan ve sigara kullanan kadınlar için önerilmemektedir.

Duphaston Gebeliği Önler Mi?

Duphaston, didrogesteron etki maddesi içeren ve kadınlar için kullanılan bir ilaçtır. Didrogesteron kadınlık hormonudur. Bu hormon vücudunuz tarafında üretilen progestron hormonu ile aynı etkiye sahiptir. Duphaston ilacı kadınlık hormonu olan östrojen ile adet döngüsünü düzenler.

Duphaston, gebeliğin ilk aşamasında hamilelik stabilitesi ve ağrı kesici olarak kullanılan ilaçlardan bir tanesidir. Duphaston, gebelik önleyici bir ilaç değildir.

Diane Gebeliği Önler Mi?

Diane, kadınlarda androjenlere bağlı hastalıklarda kullanılan bir ilaçtır. Polikistik over sendromuna sahip olan ve gebelik arzusu olmayan kadınlar tarafından kullanılan bir ilaçtır.

Diane, 21 günlük doğum kontrol ilacıdır ve gebelik önleyicidir. 21 gün boyunca her gün bir tablet alınır ve sonraki 7 gün boyunca hiç kullanılmaz. Daha sonrasında kanamanın olmasına ya da olmamasına bakılarak, her iki durumda da 7 günlük aradan sonra ikinci ambalaja başlanır.

Desolett Gebeliği Önler Mi?

Doğum kontrol haplarının içerisinde bulunan östrojen ve progesteron hormonları, yumurtlamanın gerçekleşmesini önleyerek olası gebeliklerin önüne geçilmesini sağlar. Yüksek ve düşük etkiye sahip olan doğum kontrol haplarının gebeliği önleme olasılığı çok yüksektir.

Desolett doğum kontrolde oldukça sık tercih edilen ilaçlardan bir tanesidir. Desolett’i 21 gün boyunca her gün düzenli alarak kullanmanız sonrasında ise 7 gün ara vermeniz gerekmektedir.

Parol Gebeliği Önler Mi?

Neredeyse her evde bulunan ilaçlardan bir tanesi de paroldur. Parol, her tabletinde 500 mg parasetamol bulunduran ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisinde kullanılan bir ilaçtır. Her ambalaj içerisinde 20 ya da 30 tane ilaç bulunmaktadır.

Parol her ne kadar ağrı kesici ve ateş düşürücü için kullanılan ve etki eden bir ilaç olsa da gebeliği önleyen bir ilaç değildir.

Qlairista Gebeliği Önler Mi?

Qlairista, laktoz monohidrat içeren bir ilaçtır. Kadın yumurta hücresinin açığa çıkmasını engeller ve rahim ağzı salgısında değişikliklere neden olur. Qlairista çok çeşitli etkiler ve etkileşimler sonucunda gebeliği önler.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir