Cilt Gençleştirme Teknikleri Nelerdir?

Cilt Gençleştirme Teknikleri Nelerdir?
31.08.2021 11:00
Yaşlanmaya, yaşanılan bölgenin hava koşullarına ve beslenme düzenine bağlı olarak cildimiz kırışır, nemini kaybeder, sivilce, akne üretir ve lekelenir. Cilt gençleştirme ilaçları nelerdir, bakımları nelerdir, cilt gençleştirme için doğal yöntemler nelerdir, cildi gençleştirmek için ne yapmalıdır? Cilt gençleştirmek için hangi maske yapılır, aletleri nelerdir?

Yaşlanmaya, yaşanılan bölgenin hava koşullarına ve beslenme düzenine bağlı olarak cildimiz kırışır, nemini kaybeder, sivilce, akne üretir ve lekelenir. Bu da cildimizin kötü, sağlıksız ve yaşlı görünmesine neden olur. Ancak cildimizin güzel ve sağlıklı görünmesi çok önemlidir. Çünkü sağlıklı bir cilt kişinin daha genç görünmesini sağlar. Dengeli beslenmek ve cildi temiz tutmak cildin genç görünmesi için gereklidir. Ayrıca evde yapılan bazı doğal peelingler ve masajlar cildi nemlendirir, gözenekleri sıkılaştırır ve kırışıklıkları giderir. Bunun dışında cildi gençleştirmek için bazı yöntemler uygulanmaktadır. Bunlar botoks, dolgu, yüz germe, PRP ile cilt yenileme, iple yüz germe, leke tedavisi ve mezolifting’ dir. Bu yöntemler ile ciltteki lekeler giderilir, ölü deriler arındırılır ve kırışıklıklar azaltılır. Ayrıca bu yöntemlerin dışında A, C, D ve E vitamini takviyesi ve bazı ilaçların kullanımı da cildi gençleştirmeye yarar. Cilt gençleştirme teknikleri, cilde uygulanacak doğal yöntemler, alınması gereken vitaminler ve ilaçlar için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Cilt Gençleştirme İlaçları Nelerdir?

Cildin genç görünmesi için öncelikle vücut sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Dengeli ve sağlıklı beslenilmeli, yağlı ve zararlı gıdaların tüketiminden kaçınılmalıdır. Ayrıca bol su içmek ve vitamin almak gereklidir. Böylece ileri yaşta olunsa bile cilt sağlıklı ve temiz görünür. Ancak hava koşulları, bazı hastalıklar, kötü yaşam tarzı cildin kötü görünmesine neden olabilir. Cildin güzel ve genç görünmesi için cilt bozukluğuna sebep olan faktörlerin iyileşmesi adına doktorunuzun önereceği ilaçları kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer vitamin eksikliğiniz varsa yine doktora danışarak vitamin takviyesi alabilirsiniz.

Cilt Gençleştirme Bakımları Nelerdir?

Cilt gençleştirme için botoks, likid yüz germe, iple yüz germe, leke tedavisi ve yüz mezoterapisi uygulanır. Botoks kişiye özel olarak yapılır ve sık kullanılan bir yöntemdir. Ciltteki kırışıklıkların azalmasını sağlar. Likid yüz germe ameliyatsız bir işlemdir. Kırışık bölgelere iğne yardımıyla dolgu enjekte edilir ve cilt güzel bir görünüme kavuşur. İple yüz germe ileri derece yüz sarkmalarında kullanılan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile deri altına ip yerleştirilir ve cildin gerilmesi sağlanır. Leke tedavisi genellikle yaşlılık, doğum, gebelikte oluşan lekelerin ve güneş yanıklarının giderilmesi için uygulanır. Yüz mezoterapisi ise cilde asit, mineral ve vitamin içeren sıvıyı derinin içine enjekte etmek anlamına gelir. Böylece cilt nemlenir, renk tonu eşitlenir ve sarkmalar azalır.

Cilt Gençleştirme İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Evde doğal malzemeler kullanılarak uygulanacak bazı yöntemler cilt gençleştirme için fayda sağlar. Bunlar yumurta akı maskesi, zeytinyağı peelingi, kahve telvesi peelingi ve ballı süt maskesidir. Maske ve peeling uygulandıktan sonra biraz beklemeli ve daha sonra bol suyla durulanmalıdır. Böylece hem lekeler giderilecek, hem sivilce, akne giderilecek, ölü deriler giderilecek hem de cilt nemlenecek ve parlak bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, argan yağı, badem yağı ve kantaron yağı gibi doğal yağların kullanımı da cildin gençleşmesini sağlar.

Cildi Gençleştirmek İçin Ne Yapmalıdır?

Cildin genç görünmesini sağlamak için öncelikle yaşam koşullarının iyileştirilmesi gereklidir. Sağlıklı beslenilmeli, zararlı yiyeceklerden uzak durulmalı, alkol- sigara bağımlılığını bırakmalı, bol su almalı, vitamin almalı ve düzenli olarak cilt temizliği yapılmalıdır. Ayrıca cilde ucuz ve kötü makyaj malzemeleri sürülmemelidir. Makyaj güzelce silinmelidir. Bunun dışında cildi gençleştirmek için bakım ve maske yapılmalı, gençleştirme teknikleri uygulanmalıdır.

Cildi Gençleştirmek İçin Hangi Maske Yapılır?

Cildin genç bir görünüme kavuşması için hazır maskeler kullanılabileceği gibi evde doğal malzemelerle yapılan maskeler de kullanılabilir. Örnek olarak yumurta akı maskesi için yumurta akı iyice çırpılarak köpük hale getirilir. Köpükleşen yumurta akı cilde dairesel hareketlerle yedirilir. Böylece ciltteki gözenekler sıkılaşır, lekeler giderilir ve cilde parlaklık gelir. Bir diğer örnek ise zeytinyağı peelingi verilir. Zeytinyağı ile toz şeker karıştırılır ve cilde sürülür. Böylece cilde gereken nem kazandırılmış olur ve sivilceler giderilir.

Cilt Gençleştirme Aletleri Nelerdir?

Ciltteki kırışıklıkların giderilmesi ve genç görünmesi için bazı doğal yöntemlerin, bitkisel yağların dışında kullanılan bazı aletler de cildin gençleştirilmesini sağlar. Bu aletler cilt masaj aleti, silikon fırçası ve yeşim taşı gibi ürünlerdir. Bu ürünleri iyice temizleyerek cildinizin üzerinde gezdirebilirsiniz. Titreşimli olmaları sayesinde kan dolaşımının hızlanmasını, cildin elastikiyetini kazanmasını ve cildin doğal kolajen üretmesini sağlar. Böylece daha nemli, daha gergin ve daha parıltılı bir görünüme kavuşulur. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir