Cem Uzan Cumhurbaşkanı Adayı Mı?

Cem Uzan Cumhurbaşkanı Adayı Mı?
11.06.2022 11:34
Türkiye’nin gündemi yeni bir siyaset haberi ile yerinden oynadı. Cem Uzan’ın Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiası ortalığı karıştırdı. Cem Uzan’ın Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı siyaset gündemi takipçileri tarafından araştırılmaya başlandı.

Cem Uzan’ın Cumhurbaşkanlığı için aday olacağı iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü. Star TV, Star Gazetesi, İmar Bankası ve TELSİM gibi dev şirketlerin kurucu olarak tanıdığımız Cem Uzan, 2002 yılında Genç Parti’yi kurarak siyasete atılmıştı. Türkiye 2002 seçimlerinde hafızalara kazınan Cem Uzan daha sonra TMSF’nin şirketlerine el koymasının ardından Fransa’ya iltica etmişti. Bu süreç boyunca hakkında açılan davaların bir kısmından aklanmış olduğunu dile getiren Cem Uzan, her fırsatta ülkeye geri dönmek istediğini de dile getirdi. Dönmesi beklenen Cem Uzan’ın sosyal medya platformu Twitter üzerinden siyaset gündem içerikli tartışmalara katılıyor olması ‘’Siyasete dönecek mi?’’ sorularının sorulmasına neden oldu. Genç Parti kurucusu geçtiğimiz günlerde 2023 seçimlerine yönelik açıklamalarda da bulundu. Gazeteci Saygın Öztürk’ün sorularına yanıt veren Cem Uzan 2023 seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Cem Uzan’ın Cumhurbaşkanı adayı olması bekleniyor.

Cem Uzan Aslen Nereli?

Cem Uzan 2023 seçimlerine yönelik açıklamaları ile gündem oldu. Kendisi hakkında bilinmeyenler ise araştırma konusu olmayı başardı. Cem Uzan’ın aslen nereli olduğu kendisiyle ilgili araştırılan sorular arasında yer aldı. Cem Uzan aslen Adapazarlı.

Cem Uzan Çocuğu Var Mı?

Cem Uzan’ın özel hayatı ile ilintili olarak kendisinin çocuğu olup olmadığı merak ediliyor. Cem Uzan’ın Yasemin Paris Uzan, Dilara Gizem Uzan, Sinan Kemal Uzan ve Emre Renç Uzan adında dört çocuğu var.

Cem Uzan Hangi Takımlı?

Cem Uzan 26 Aralık 1960 yılında dünyaya geldi. Adapazarlı Cem Uzan Türkiye gündeminin her daim konuşulan isimleri arasında yer buldu. Son günlerde 2023 seçimleri ile ilgili açıklamaları ile yeniden gündem olan Cem Uzan’ın hangi takımlı olduğu merak konusu oldu. Cem Uzan’ın Galatasaraylı olduğu kendisi hakkında bilinen bilgiler arasında yer buluyor.

Cem Uzan Kardeşleri Kimlerdir?

Özel hayatı ile dikkatleri üzerine çeken Cem Uzan’ın kardeşlerinin kimler olduğu kendisi hakkında merak edilen sorular arasında yer alıyor. Cem Uzan kardeşlerinin Hakan Uzan, Murat Hakan Uzan ve Ayşegül Akay olduğu biliniyor.

Cem Uzan’ın Eski Eşi Kimdir?

Cem Uzan 2012 yılından bu yana Fanny Blanchelande ile evli. Daha önce bir evlilik yapmış olan Cem Uzan’ın eski eşinin kim olduğu özel hayatı ile ilintili olarak kendisi hakkında araştırılan ve sorgulanan sorular arasında yer buldu. Cem Uzan’ın eski eşinin Alara Zeynep Koçibey olduğu biliniyor. Bu evlilik 1997 ve 2009 yılları arasında süregelmişti. Bu evlilikten önce Şebnem Berker ile de bir evlilik yaptığı biliniyor.

Cem Uzan Kaç Yılında Seçime Girdi?

Cem Uzan’ın partisi Genç Parti zamanında seçimlere katıldı. Cem Uzan partisi ile birlikte 3 Kasım 2002 genel seçimlerine katıldı. Genel seçimlerde %7,25 oy aldı. Beklenmedik bu oy oranının ardından Cem Uzan hakkında Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret sebebiyle dava açıldı ancak bir süre sonra bu davadan beraat etti.

Cem Uzan Liberal Mi?

Cem Uzan hakkında araştırılan konular son günlerde hız kazandı. Cem Uzan’ın Liberal olup olmadığı kendisi hakkında en sık araştırılan sorular arasında yer buldu. Cem Uzan’ın kesin olarak Liberal olduğuna dair net bilgilere sahip değiliz.

Cem Uzan Ne Kadar Oy Aldı?

Cem Uzan; 2002 genel seçimlerine partisi ile birlikte katılmıştı. Beklenmedik bir şekilde 2002 genel seçimlerinde %7,25 oranında oy almıştı. Daha sonra 2007 genel seçimlerinin anketlerinde dahi istenilen oranı alamayan Genç Parti hiç tahmin etmediği %3,03 oranında bir oy ile ikinci seçimlerde de umduğunu alamadı. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir