Çanta Modası Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Çanta Modası Hakkında Merak Edilen Bilgiler
04.09.2021 11:00
Okula, işe giderken, arkadaşlarımızla buluşurken, tatile giderken, pikniğe giderken veya herhangi bir organizasyona katıldığımızda kıyafet ve ayakkabımıza uygun olan çanta takarız. Çanta markaları nelerdir, çanta çeşitleri nelerdir, çanta fermuar tamiri nasıl yapılır, çanta içi düzenleyici nedir? Çanta nasıl yıkanır, çanta nasıl örülür?

Okula, işe giderken, arkadaşlarımızla buluşurken, tatile giderken, pikniğe giderken veya herhangi bir organizasyona katıldığımızda kıyafet ve ayakkabımıza uygun olan çanta takarız. Çanta hem telefon, cüzdan, mendil, gözlük, toka gibi ıvır zıvır eşyalarımızı koyabileceğimiz bir fonksiyona sahip hem de kombinimize şıklık katan bir ürün. Son zamanlarla pandemi nedeniyle internet alışverişinde epey bir artış oldu. Bu da kıyafet, ayakkabı ve çanta modasının değişmesine vesile oldu. 2021 yılı ilkbahar/ yaz sezonu çanta modası da önceki yıllar gibi farklı ve şık tasarımlara sahip. Kapitone desenli çantalar, kalın zincirli çantalar, hobo çantalar, hasır çantalar, bucket ve crossbody çantalar çoktan gardıroplarımızda yerlerini aldılar. Zincirli askılar çantalara şıklık ve zengin bir görünüm katıyor. Bu nedenle epey tercih edilen modeller arasında. Kapitone desenli çantalar da özellikle son 1-2 yıldır çok kullanılıyor. Nedeni ise hem hafif, hem şık, hem de kolay temizlenilebilir olması. Hilal şeklindeki omuz çantası olan hobo, hasır ipiyle örülmüş çantalar ve büzgülü yapısıyla tüm eşyalarımızı kolayca toparlayabilen bucket çantalar da şıklığıyla gözümüzü alıyor. 2021 yılı çanta modasıyla ilgili tüm merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Çanta Markaları Nelerdir?

Kadınlar için çantalar hem şık bir aksesuar hem de eşyaları toparlayan bir ürün. Bu nedenle en iyi ve kaliteli çantalar hangileri diye merak ediliyor. En iyi çanta markaları David Jones, Guess, Pierre Cardin, Tergan, U. S. Polo Assn, Calvin Klein, Michael Kors, Kipling, Tommy Hilfiger, Chole, Prada, Jimmy Choo, YSL, Fendi, Mulberry ve Burberry çantadır.

Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok çanta modeli bulunmaktadır. Bunlar askılı omuz çantası, kova çanta, portföy çanta, clutch çanta, abiye çanta, baget çanta, sırt çantası, bel çantası, postacı çanta, bebek bakım çantası, bilek çantası, cüzdan, el çantası, tatil çantası ve valiz çantalardır. Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller ise bucket çanta, kapitone desenli çanta, crossbody çanta, hobo çanta, hasır çanta, zincirli çanta ve mini çantalardır.

Çanta Fermuar Tamiri Nasıl Yapılır?

Çanta sürekli kullandığımız bir aksesuar olduğu için zamanla fermuarları aşınır ve bozulabilir. Bozuk fermuarı düzeltmek için terziye gidebilirsiniz. Ancak terziyle uğraşmak istemeyenler bunun için evde de çözüm bulabilirler. Bir kasede su ve sabun karıştırılır, küçük bir bez bu suyun içinde ıslatılır. Sıkışmış fermuarın dişleri bu bezle kayganlaştırılır. Böylece fermuar düzeltilir.

Çanta İçi Düzenleyici Nedir?

Çantalar içine eşyalarımızı koyduğumuz bir aksesuar. Ancak bazen eşyalarımız çok fazla olduğu için çantamızın içi karışıyor ve aradığımız bir şeyi kolayca bulamıyoruz. Bu da dağınıklığa ve eşyalarımızın kaybolmasına neden oluyor. Bunun için çanta düzenleyici organizerler kullanabilir ve böylece telefon, cüzdan, şarj kablosu, kulaklık, bozuk para, toka, nemlendirici krem, makyaj malzemeleri gibi eşyalarımızı düzenli bir şekilde çantamıza sığdırırız. Bu sayede çantamızdan aradığımız bir şeyi kolaylıkla bulabiliriz.

Çanta Nasıl Yıkanır?

Çantalar ketenden veya başka yıkanabilen bir malzemeden yapılmışsa çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Ancak yine fermuarına zarar gelmemesi için bir yastık kılıfı içine koyarak makineye atılması önerilir. Çamaşır makinesine atılamayan çantaların yıkanması ise sabunlu bir suyun içinde yapılabilir. Çanta biraz sabunlu suyun içinde bekletilir. Lekeli bölgeler bir fırça yardımıyla silinir. Daha sonra da durulanıp, kurulanır.

Çanta Nasıl Örülür?

Hasır çantalar özellikle yazın çok tercih edilen bir model. Ancak hazır modelleri satın almak istemeyenler kendileri de evde örebilir. Hasır çanta örmek için 8-9 numaralı tığ, 2 metre boyunda hasır ip ve makas gereklidir. İstediğiniz model çanta için instagram, pinterest ve youtube bakabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir