Camdan Silikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Camdan Silikon Lekesi Nasıl Çıkar?
12.09.2022 18:18
Silikon lekeleri ve kalıntıları çoğu insanın temizlemeyi zor bulduğu lekelerdir. Camdan, koltuktan, kumaştan, aynadan, fayanstan, halıdan, kottan, metalden, ahşaptan, duvardan silikon lekesi nasıl çıkar? Kurumuş silikon lekesi nasıl çıkar?

Silikon kalıntısını cam yüzeyde tutmak için ısı tabancasını açın. Erimiş silikonu çabucak kazıyın ve saf alkol ve süngerle temizleyin. Isı tabancanız yoksa ve yenisini almak istemiyorsanız, güçlü bir saç kurutma makinesi yeterli olacaktır.

Koltuktan Silikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Silikon lekesinin üzerine su dökülmesi, kumaşa iyi emdiği için temizlemeyi daha da zorlaştıracaktır. Bunun yerine kanepenizin veya giysinizin bölgelerini asetonlu silikon lekeleriyle nazikçe temizleyin.

Kumaştaki Silikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Silikonu yumuşatabileceği ve diğer yüzeylerde leke bırakabileceği için silikonun üzerine sıcak su koymayın. Alternatif olarak tiner veya asetonu pamuk yardımıyla da çözebilirsiniz. Çarşaflarınızda veya giysilerinizde silikon lekeleri varsa, onları sulamamanızı öneririz.

Kurumuş Silikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Yüzeydeki donmuş silikonu temizlemek isterseniz ısı kullanabilirsiniz. Donmuş silikonu eriyene kadar ısıtmak için bir saç kurutma makinesi veya ısı tabancası kullanın. Ardından alanı nemli, temiz bir bezle iyice silin. Yüzey tamamen temizlenene kadar işleme devam edin ve hiçbir şeyin kalmadığını göreceksiniz.

Aynadaki Silikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Silikon izlerini gidermek için bir sünger veya yumuşak bir beze biraz aseton dökün. Sonra aynayı asetonla silin ve bant birkaç ovuşturmadan sonra iz bırakmadan çıkacaktır.

Fayanstaki Silikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle silikon karolar, yapışma ve leke bırakma eğiliminde olan ürünler için kullanılmaktadır. Bu konuda ev merkezlerinde satılan kimyasal sökücü ürünler izopropil alkol ile birlikte kullanılabilir. Bu ürünlerin uygulanması etkilenen bölgeyi yumuşatabilir. Daha sonra karo üzerindeki tüm silikon lekelerini zımpara kağıdı veya bulaşık süngeri kullanarak kolayca çıkarabilirsiniz. Tabii ki, bunu yapmadan önce fayanslardaki sert silikon lekelerini önceden fırçalamak zorunludur. Tabii ki, fırçalarken fayanslara zarar vermemek için dikkatli olmalısınız.

Silikon Lekesi Ahşaptan Nasıl Çıkar?

Fayans, cam ve ahşap yüzeyler bile ısı ile silikonlanabilir. Silikon, saç kurutma makinesi veya tabanca ile kısa sürede kolayca çıkarılabilir. Hemen ardından etkilenen bölge alkol veya nemli bir bezle temizlenebilir.

Silikon Lekesi Duvardan Nasıl Çıkar?

Camı çizmeyen sert plastik veya tereyağı bıçaklarıyla duvarı çizmeden kazınabilir. Küçük yüzey kirleri nemli bir bez veya bezle tamamen silinebilir.

Silikon Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Silikonu çıkarmanın en etkili yolu silikon sökücüdür. Birçok yüzeyden silikonu çıkarmak için uygundur. Bu nedenle silikonu kirli alanlardan kolayca çıkarmak istiyorsanız silikon çıkarıcı kullanmanızı öneririz. Silikon çıkarıcıyı kullanmadan önce, kalın silikon tabakasını kazımanız veya kesmeniz gerekir. Kalan küçük kalıntılara silikon sökücü uygulayın ve silmeden önce yumuşamasını bekleyin.

Silikon Lekesi Kottan Nasıl Çıkar?

Koltuklarınızda veya kıyafetlerinizde silikon lekeleri varsa, bunlara su püskürtmemenizi öneririz. Silikon lekesinin üzerine su dökülmesi, kumaşa iyi emdiği için temizlemeyi daha da zorlaştıracaktır. Bunun yerine kanepenizin veya giysinizin bölgelerini asetonlu silikon lekeleriyle nazikçe temizleyin. Bu bir bezle yapılabilir ve giysilere veya çarşaflara zarar vermeden temizlenebilir. Kumaş hasar görmüşse aseton yerine kuru temizleme kullanılabilir.

Silikon Lekesi Metalden Nasıl Çıkar?

Silikon yüksek sıcaklıklarda yumuşar. Ancak yüksek sıcaklıklar silikonu yumuşatmakla kalmaz, uygulandığı yüzeye de zarar verir. Örneğin: Küvetin kenarındaki sert silikonu kesmek ve kalan kalıntıya yüksek ısı uygulamak akrilik küveti eritebilir ve fayansları çatlatabilir. Ancak yüzey ısıdan zarar görmemişse silikonu ısıtın. Bir ısı tabancası veya saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir