Bu Kare Tartışma Yarattı: Kılıçdaroğlu'na Komplo Mu Kuruldu?

Bu Kare Tartışma Yarattı: Kılıçdaroğlu'na Komplo Mu Kuruldu?
03.04.2023 18:33
Kılıçdaroğlu ve seccade fotoğrafı tartışmalara sebep olmuştu. Şimdi ise sosyal medyada yeni bir tartışma konusu: Kılıçdaroğlu'na komplo mu kuruldu? İşte haberin detayları...

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri olarak katıldığı bir organizasyonda, yerde duran seccadeye ayakkabılarıyla basarak fotoğraf çektirdi. Bu olay, geniş çaplı tartışmalara neden oldu ve bazı kesimlerce eleştirildi.

Olayın yankıları sürerken gözlerin çevrildiği Kılıçdaroğlu, yaşanan durumdan dolayı çok üzgün olduğunu belirtti. Saadet Partisi'nin İstanbul'da düzenlediği iftar buluşmasında bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Fotoğraf çektirmek isteyenler vardı, salon kalabalıktı. Yerdeki seccadeyi görmedim. Şimdi o karenin üzerinden operasyon yapıyorlar. Ben onların operasyonunu umursamam. Ben samimi olarak üzgünüm. Böyle iftiralardan, operasyonlardan siz samimi Müslümanlara sığınıyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu cephesinde seccade tartışmaları yaşanırken, sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf karesi bu tartışmaları farklı bir boyuta taşıdı. Fotoğraf karesinde, Kılıçdaroğlu ile aynı odada bulunan kişiler yer alıyor fakat bir farkla: aynı açıdan çekilmesine rağmen, Kılıçdaroğlu'nun üzerine bastığı seccade bu fotoğrafta yok. Bazı hesaplar, bu kareyi paylaşarak "Kılıçdaroğlu'na kumpas mı kuruldu?" sorusunu sormaya başladı.

Kılıçdaroğlu ile aynı fotoğraf karesinde yer alan CHP milletvekili aday adayı Ali Acar da yaptığı açıklamada "Bize yapılan haksızlıktır. Doğru bulmuyoruz. Genel başkan hariç odada 9 kişi var. Adalet eski Bakanı İsmail Müftüoğlu, 5 aday adayı ve 2 koruma vardı. Önce fark etmedik sonra fark edilince sildik. Çünkü loş ışıklı bir yerdi ve kilimle seccade otantik olarak içi içe girmişti antika bir kilim zannettik, fark edemedik. Ayakla girilen bir yere seccadenin serilmeyeceğini bilen biriyim. Daha önce çekilen fotoğraflarda da ayakkabı ile girildiği görülüyor" ifadelerini kullandı.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir