Boston Terrier Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Boston Terrier Cinsi Köpeklerin Özellikleri
28.06.2022 11:03
Boston terrier cinsi köpeklerin özellikleri nelerdir, boston terrier köpek fiyatları nedir, boston terrier köpek çiftleştirme nasıl yapılır, boston terrier köpek çok havlar mı, boston terrier köpek hastalıkları nelerdir, boston terrier cinsi köpeklerin karakteri nasıldır, boston terrier köpek ne yer vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Boston Terrier cinsi köpeklerin bazı özelikleri aşağıdaki gibidir;

·        Sevgi dolu, insanlarla iyi anlaşan, şefkat dolu bir köpek türüdür.

·        Bakımı ve eğitimi çok basittir aynı vakit üstün zekasını kullanır bu etki altına alır.

·        Zeki olmasının harici heyecan duyusu fazla ve heveslidir.

·        Bekçi köpeğidir tehdit anında havlar.

·        İlk kez köpek sahiplenecek kişiler adına uygun bir köpek türüdür.

·        Bazı köpek rahatsızlıkların çok sık yakalandığı bilinmektedir. Tedbir alınmalıdır.

·        Enerji miktarı yüksek olması adına egzersizleri çok mühimdir, ertelenmemelidir.

·        Yalnızlık açısından diğer köpek türleri gibi dayanıksızdır. Ayrılık kaygısı taşır.

·        Hayvan kaynaklı gıdalarla beslenmesi lazımdır.

Boston Terrier Cinsi Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Boston Terrier cinsi köpeklerin bazı özelikleri aşağıdaki gibidir;

·        Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğu eyaleti Massachusetts’in Boston şehri bu köpek cinsinin anavatanlarıdır isimleri de bu şehirden gelmektedir.

·        Küçük köpek ırkları içerisinde yer almaktadır. Yükseklikleri yaklaşık 40 santimetre kadar ağırlıkları 5 ila 11 kilogram aralığında değişmektedir. Bu değerler dişi Boston Terrierler’de biraz daha az miktarda olabilir.

·        Tüy renkleri çoğunlukla beyaz üstüne siyah büyük lekelerden meydana gelir. Siyah yerine kahverengi ve gri renk olanları da olmaktadır.

·        Tüyleri kısa ve katmansız olması sebebiyle çok az tüy dökme sorunu yaşarlar, bu özellik tüy bakımları açısından avantajdır.

·        Küçük ırklardan olmaları egzersiz ihtiyaçlarını ortalama biçime getirir.

·        Zeki olan köpeklerdir, eğitim rahat alırlar.

·        Oyuncu ve fazlasıyla hareketlidirler.

·        Tanımadıkları kişilere ve diğer evcillere karşı saldırgan haller göstermedikleri gibi fazlaca sosyaldirler. Hatta kedilerle bir evde yaşamaları da olasıdır.

·        Nazik, sevecen ve oldukça şefkatli köpeklerdir.

·        İnsan duyguları ile empati yapabilen duyarlı bir cinstir.

·        Küçük boyutları ve uyumlu doğaları nedeniyle apartman dairelerinde yaşam sürmeye uygun köpeklerdir.

·        Sahiplerine ve yuvalarına fazlaca bağlı bir cinstir.

·        Yalnız kalmaktan fazla hoşlanmazlar.

·        Kulak yapısı sebebiyle kulaklarının temizliğine özen gösterilmesi gerekir.

·        Sert hava koşullarından çabuk etkilenen hassas köpekler olmaları sebebiyle soğuk almaları önemli sağlık sorunlarına neden olur.

·        Ortalama hayat süreleri 14 senedir.

Boston Terrier Köpek Fiyatları Nedir?

Sevgi dolu, insanlarla iyi anlaşan, şefkat dolu bir köpek türü olması fazlaca sahiplenen bir cinstir. Boston Terrier fiyat açısından çoğunluk olarak 5.000 TL civarında sahiplendirilir.

Boston Terrier Köpek Çiftleştirme Nasıl Yapılır?

·        Bu konuda ilk düşünmeniz gereken konu yavruların yuvalanmasıdır. Öncelikle dişi bir köpeğe sahipseniz gebe köpeğinizin bakımı, veteriner ücretleri, çoğalan mama ihtiyacı, doğum zamanı ve ardından yavruların bakımları fazlaca uğraş lazım olan ve maliyetli bir durumdur. Kendinizi bu olaya maddi ve manevi olarak hazır hissetmeniz gerekir.

·        Köpeğinizi çiftleştireceğiniz partneri tercih ederken onun ırkının herhangi bir rahatsızlığa yatkın olmadığından emin olmanız gerekir. Kendisinde ya da biliniyorsa ailesindeki rahatsızlık geçmişini öğrenin. Unutmayın kalıtsal şekilde aktarılan birçok rahatsızlık vardır. Köpeğinizin yavrularının bu rahatsızlıkları taşıyarak dünyaya gelmesini istemezsiniz.

·        Her iki ebeveynin de en iyi yavruları üretmek adına uzun zamanlı bakıma ihtiyacı duyarlar. Bu, düzenli veteriner bakımı, genetik hastalıklar için tarama, üreme evvel testler ve düzenli egzersiz ve iyi beslenme manasına gelir.

·        Köpeklerin cinsel olgunluğa erişme yaşı büyük miktarda cinslerine bağlıdır. Küçük ırklar, büyük ırklardan daha çabuk olgunlaşırlar. Bununla beraber, ortalama şekilde, erkekler altı aylıktan sonra doğurgan hale gelebilir ve 12 ila 15 ay arasında tam cinsel olgunluğa ulaşmış olur.

·        Çoğu köpek, ilk defa proöstrusun başlangıcından ardından 10. ve 14. günler arasında çiftleşmeye izin alır. Dişi köpek, erkeği kabul ettiği zaman, gün aşırı olmak üstüne toplam iki ya da üç çiftleşme çoğunlukla yeterli kabul edilir. Fakat bazı dişi köpeklerde proöstrus belirtileri belirgin olmayabilir. En fazla doğurganlık sürecini yakalamak adına bir veteriner hekiminizin bazı hormon testleri yapması gerekir.

Boston Terrier Köpek Çok Havlar Mı?

Boston Terrier cinsi köpekler bekçi köpeğidir, tehditler karşısında havlar. İlk defa köpek sahiplenecek olan kişiler için uygun bir köpektir.

Boston Terrier Köpek Hastalıkları Nelerdir?

·        Boston Terrier bir brachycephalic köpeğidir ve bu sebeble Brachyphalic Sendromu yaşamaya daha yatkındır. Aslında, bu cinsi etkileyen en popüler sağlık sorunları içindedir Bu hastalıktaki köpekler, solunum yollarında meydana gelen aşırı yumuşak doku sebebiyle nefes almakta zorluk çeker. En fazla yaşanan üç bozukluk içerisinde, stenoik nares, dışa dönük laringeal saksüller ve uzun yumuşak damak yer almaktadır.

·        Bu, Boston Terrier dahil birçok cinsi etkileyen daha popüler ortopedik sağlık sorunlarından bir tanesidir. Tedavi edilmezse, ön çapraz bağın dahil bulunduğu her çeşit soruna yol açabilir.

Boston Terrier Cinsi Köpeklerin Karakteri Nasıldır?

Boston terrier köpeklerin en bilinen karakter özellikleri uyumlu olmalarıdır. Yaşadığı her yere ve özellikle apartman dairelerine çok kolay uyum sağlayabilirler. Zeki köpek ırkları içerisinde yer bulan bu sevimli köpekler eğitim almaya gönüllüdür ve rahatça eğitilebilirler. Sahibine ve ailesine fazlaca bağlı olan boston terrier cinsi köpekler insanlarla beraber vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Karakter yapıları fazlaca naif olan bu canlılar insanları üzecek yaramazlıklardan bilinçli biçimde kaçınırlar.

Boston Terrier Köpek Ne Yer?

Cinsi gereği kolayca hastalanabilen bir köpek türüdür. Bu sebeple beslenmesine özen göstermek gerekir, hayvan kaynaklı gıdalarla beslenmesi şarttır.

Boston Terrier Köpek Nasıl Eğitilir?

Neşeli mizaçlarıyla birlikte yeri geldiğinde fazlaca enerjik olabilen Boston Teriyeri köpekleri fazlaca sıkı liderlerdir. Bu özellikleri nedeniyle eğitiminde kontrol altına almaları gereken bir konudur. Sahibiyle inatlaşmaması adına Boston Terrier köpek eğitimi programının kendilerinden ödün vermemesi lazımdır. Kısa zaman içerisinde bir verim elde etmek kesinlikle mümkündür, çok kolay söylediğiniz komutları yaparlar. Amerikan Centilmeni de olarak da bilinen bu nazik köpekler, yaramazlıktan uzak olması nedeniyle korumacı özellikleri de orta ölçüdedir. ABD’de ideal bir aile köpeği olarak bilinen Boston Teriyeri’nin fazlaca iyi bir lider olmasıyla, ona boston terrier koruma eğitimi verilebilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

HAYVANLAR ALEMİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir