Boşanma Davası Açan Eşini Öldürdü, Kayınbiraderini Yaraladı!

Boşanma Davası Açan Eşini Öldürdü, Kayınbiraderini Yaraladı!
02.07.2022 11:42
Türkiye’de kan donduran bir kadın cinayeti daha gerçekleşti. Başkentte meydana gelen olayda Tunç Erdem, boşanmak için dava açmış olan Tülay Erdem'i boşanma duruşması öncesi öldürdü. Zanlı, kayınbiraderi İbrahim Gökekin'i de yaraladı.

Ankara'da Tunç Erdem (41),boşanmak için dava açan eşi Tülay Erdem'i (38) tabancayla öldürüp, kayınbiraderi İbrahim Gökekin'i (34) de yaraladıktan sonra aynı silahla yaşamına son verdi. DHA'nın haberine göre Tülay Erdem, 2019 yılında evlenip, Konya'da yaşamaya başladığı Tunç Erdem'den ayrılma kararı aldı. Erdem, Ankara'da yaşayan ailesinin yanına dönerek, boşanma davası açtı. Ancak boşanma davası açmış olması, eşiyle olan bağını kopartmaya yetmediği gibi, canından da olmasına sebep olmuş durumda. Tunç Erdem Türkiye’de yeni bir kadın cinayetine sebep oldu.

Boşanma Aşamasındaki Eşini Öldürdü

Bugün görülecek duruşma için Ankara'ya gelen Tunç Erdem, eşinin ailesiyle yaşadığı, Mamak ilçesi Durali Alıç Mahallesi'ndeki evine uğradı. Apartmanın garaj girişinde bekleyen Erdem, dışarı çıkan eşi ve onun kardeşi İbrahim Gökekin ile tartışmaya başladı. Apartmanın önünde gerçekleşen tartışma hızla şiddetlendi. Erdem, tartışma sırasında tabancasını çıkarıp, eşine ve kayınbiraderine ateş etti. İki kardeş, kanlar içinde yere yığılırken, Erdem ise otomobiline binerek uzaklaştı. Tunç Erdem, yaklaşık 1 kilometre sonra seyir halindeyken aynı silahı başına dayayarak ateşledi. Kontrolden çıkan otomobil, bahçe duvarına çarparak durdu.

Çevredekilerin ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri, olay yerine sevk edildi. Tunç Erdem'in hayatını kaybettiği belirlendi. Tülay Erdem ile kardeşi İbrahim Gökekin ise sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tülay Erdem, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. İbrahim Gökekin'in ise tedavisi devam ediyor. Uzun zamandır kadın cinayetlerinin gündemden inmediği Türkiye’de bir kadın cinayetinin daha gerçekleşmiş olması herkesi derinden yaraladı. Toplumsal bir olay haline gelmiş olan kadın cinayetlerine bir yenisinin daha eklenmesinin ardında, toplumsal eşitlik dernekleri de kadın cinayetlerinin dava süreçlerinin takipçisi olmaya devam ediyor. Şimdi ise gözler, katil eş Tunç Erdem’in yargılanma sürecinin nasıl ilerleyeceği ve ne kadar ceza alacağına çevrilmiş bulunmakta.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir