Bitcoin, On Yılın En Kötü Düşüşünü Yaşayabilir!

Bitcoin, On Yılın En Kötü Düşüşünü Yaşayabilir!
30.06.2022 20:01
Bitcoin'in, son on yılın en kötü çeyreğini yaşayabileceği tahmin ediliyor.

En büyük kripto para birimi Bitcoin'de yaşanan %58'lik düşüş, Bitcoin'in henüz başlangıç döneminde olduğu 2011'in üçüncü çeyreğinden bu yana en büyük düşüş olarak açıklandı. 

Finansal İstikrar İçin Tehdit

Bu ayırt edici özellikler arasındaki on yıl, kripto para birimlerinin daha yaygın bir şekilde benimsenmesi ve ultra düşük faiz oranlarının risk almayı teşvik etmesi nedeniyle piyasa değerinin artmasıyla birlikte birkaç patlama ve çöküş gördü. Ancak mevcut kripto para piyasası, birçok merkez bankası tarafından  finansal istikrar için bir tehdit olarak görülüyor. Fiyatlarda Perşembe günü itibariyle tekrar düşüş yaşandı. Bitcoin, Londra'da saat 10:39 itibariyle %6 düşüşle 18.979 dolardan işlem gördü. Daha volatil altcoinler için ise durum daha da kötüleşti, Avalanche ve Polygon %10 civarında düşüş görüldü.

2011'in Üçüncü Çeyreğinden Bu Yana En Kötü Çeyrek Yolda

ABD dolarına sabitlenmesi gereken bir tokenin çökmesi ile birlikte neredeyse yaklaşık 40 milyar dolarlık piyasa değeri silindi. Birkaç kripto borç veren, para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kaldı ve bu, mevduat sahiplerini zor durumda bıraktı. Bazı analistler, dibin yakın olabileceğine dair işaretler veriyor.  Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. stratejistleri Çarşamba günü yayınlanan bir notta, geçtiğimiz aylarda düşüşü hızlandıran durumları azaltmanın daha fazla devam etmeyebileceğini söyledi. Ayrıca, “Mayıs ve Haziran aylarında sağlıklı bir hızda devam eden” risk sermayesi fonlarına da dikkat çektiler.

''Temmuz Ayında Tetikte Olmalı''

Fundstrat teknik stratejisti Mark Newton, “Bitcoin, son yıllarda her 90 haftada bir döngüsel düşükler yapma konusunda iyi bir başarı elde etti” dedi.  Newton açıklamasında "Bu döngü bileşimine göre en düşük fiyatlar yakın zamanda yaşanabilir ve kişiler Temmuz ayında tetikte olmalı'' ifadelerini kullandı. 


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

EKONOMİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir