Bisiklet Yağı Lekesi Nasıl Çıkar?

Bisiklet Yağı Lekesi Nasıl Çıkar?
29.09.2022 16:17
Temizlik yapan kişilerin karşılarına çıkan en zorlu lekeler arasında pas lekesi, cila lekesi ve bisiklet yağı lekesi yer alır. Bisiklet yağı lekesi, banyodaki pas lekesi nasıl çıkar? Cila, dut ve deodorant lekesi nasıl çıkar? Domates lekesi nasıl çıkar ve duvardaki yağ lekesi nasıl çıkar? Sıklıkla sorulan bu soruları sizler için derledik.

Bisiklet yağı lekesinin çıkması için sıvı deterjan kullanılması yeterlidir. Bisiklet yağı olan bölgeye sıcak su içerisine koymuş olduğunuz sıvı deterjanı uygulayın. Belli bir süre ovaladıktan sonra soğuk su ile durulayın. Bisiklet yağı lekesi geçene kadar bu işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

Banyodaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Banyodaki pas lekelerini çıkarmanın birden çok yöntemi vardır. En sık kullanılan yöntemlerin başında pas çözücü ve sirke, limon suyu kullanımı gelmektedir. Paslı bölgeye pas çözücü dökün ve 15 dakika kadar beklettikten sonra kalın bir fırça ile pas lekesi geçene kadar uygulamaya devam edin. Limon suyu ve sirke içerisinde asidik özellikte kimyasallar olduğu için pas lekesinin çıkarımında önemli rol oynamaktadır. Paslı bölgeye sirke ve limon suyu döktükten sonra pas lekesi geçene kadar fırçalayın.

Cila Lekesi Nasıl Çıkar?

Cila lekesini çıkarmak için kolonya kullanılmalıdır. Cila lekesinin olduğu bölgeye kolonya dökülerek pamukla iyice uygulanmalıdır. Sonrasında ise cila lekesi olan bölge çakmak ile yakılmasıyla leke çıkacaktır.

Dut Lekesi Nasıl Çıkar?

Dut lekesini çıkarmak için limon suyu ve sirke kullanılabilir. Dut lekesinin olduğu bölgeyi sirkeli veya limonlu suda bekletebilirsiniz. Ayrıca dut yaprağına rondo işlemi uyguladıktan sonra leke üzerine soğuk su ve rondodan çekilen dut yaprağını koyarak lekenin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar?

Deodorant lekesinin olduğu bölgeye limon suyu koyun ve üzerine tuz serpin. Biraz bekledikten sonra lekeli bölgeyi diş fırçası ile ovalayın. Ovalama işlemi bittikten sonra ılık su ile kıyafeti durulayın. Deodorant lekesini çıkarabileceğiniz başka bir yöntem ise macun ve karbonatın lekeli bölgeye uygulamasıyla olur.

Domates Lekesi Nasıl Çıkar?

Domates lekesi çıkması kolay olan lekelerdendir. Direkt olarak çamaşır makinesine atılabilir. Ya da domates lekesi olan bölgeye sıvı deterjan uygulayarak lekenin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Duvardaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki yağ lekelerinin çıkması için uygulanabilecek birçok seçenek vardır. Bulaşık deterjanı, yağ çözücü, ılık su ve çamaşır suyu kullanılmaktadır. Ilık su içerisine yağ çözücü, çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı konulduktan sonra yağ lekesinin olduğu bölge iyice ovalanmalıdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir