Bebeklerin Grip Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerin Grip Olduğu Nasıl Anlaşılır?
25.10.2022 21:38
Dünyaya ilk adımlarını atan bebeklerin büyüme aşamalarında doğru bilgilerle anne adayları için araştırmalar yaptık. Bebeklerin grip olduğu nasıl anlaşılır, uykusu geldiği nasıl anlaşılır, hiperaktif olduğu nasıl anlaşılır? Kabız olduğu nasıl anlaşılır, susuz olduğu nasıl anlaşılır?

Yeni doğum yapmış ve hiç anneliği tatmamış, annelerin ilk acemilik dönemleri çok önemlidir. Eğer bu dönemlerde aklı başında davranmazsanız bebeğiniz bazı hastalıklara gebe kalabilir. Yaz ya da kış olsun bebeğinizin grip olması yüksek ihtimaller arasında olacak. Bebeğinizin odasına ilk derece almakla işe başlayın. Oda sıcaklığının yaz ya da kış ayında 23 ile 24 derece olması gerekir. Bebekler ne çok soğuk ne de çok sıcaktan hoşlanırlar.

Kış ayında kalın giydirmemek gerekir. Terlemesi ile hasta olacaktır. Yine yaz ayında açık giydirmemek gerekir yine üşütür. Grip olduğu durumlarda ve nasıl anlaşılacağa konuya gelecek olursak. Çok fazla hapşırma ile başlar. Daha sonra burun akıntısı ve öksürme gibi durumlar olduğunda bebeğiniz grip olmuştur. Eğer bir gün içinde iyileşmezse doktora götürünüz. Ateşi çıkarsa kalıcı hastalıklara yakalanabilir.

Bebeklerin Uykusu Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerin uykusu geldiği esnemesi ile anlaşılır. Ya da bebek uykusu geldiğinde kıvranma ve ağlamaları baş gösterir. Bu durumda bebeğinizi uyutmanızı tavsiye ederiz. Yeni doğmuş bebeklerin daha doğru ve güzel şekilde büyümesi için 2 saatte bir uyumaları gerekir. Bebekler bu şekilde büyüyüp, daha hızlı şekilde serpilmektedirler.

Anne sütü ve düzenli uyku sayesinde bebeğinizin hem sağlığı hem de büyümesinde büyük etki sağlamış olursunuz. Uyku düzenini kaçırdığınız anda bebeğinizin bir takım sorunlar ile sizlerin de canını sıkmasına neden olursunuz. O yüzden uyku çok önemlidir. Uykunun kendi hayatınız gibi onun hayatına düzenli bir şekilde yerleştirmelisiniz.

Bebeklerin Hiperaktif Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Eğer bebeğiniz sürekli aktif olarak hareket ediyorsa ve durmuyorsa bu hiperaktif olduğu anlamına gelebilir. Bebeklerin her dönemi ve atak evreleri dönemi ile bu evre tamamlanır. Bazı bebeklerde bu süreç ve durum geçici olabilir. Fakat bebeğiniz sürekli yorulmadan kıpır kıpır hareketler ediyorsa aktif ve hiperaktif anlamına gelmektedir.

Bebeklerin Kabız Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bebekler il doğdukları andan itibaren günde iki defa kaka yapmaları gerekir. Eğer bebeğiniz 2 gün gibi bir süreçte kaka yapmıyorsa bu kabız olduğu anlamına gelir. Ikınmakta zorluk çekiyorsa bebeğinize ateş gibi olumsuz durumlarda yapabilir. Bu açıdan düşünürsek ve onun daha fazla acı çekmemesi için doktorunuza başvurmanızı öneririz. Kendi yöntemleriniz ters etki yapabilir ve sağlıksız da olabilmektedir. Bunun için doktorların daha doğru yöntem ile onların kabızlık problemlerini anında çözdükleri ilaçlar önerirler. Bu kullanımlar ile bebeğiniz eski haline dönecektir.

Bebeklerin Susuz Kaldığı Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerin susuz kalmasını ağzını sürekli birbirine vurduğunda anlarız. Bu durum hem acıktığını hem de susadığı anlamındadır. Özellikle ilk altı ay su verilmediği için anne sütünden bu ihtiyacını karşılar. Bu ilk altı ayda anne sütüyle su ihtiyacı da karşılanır. Eğer ağzını şapırdatma gibi bir hal ile karşılaşırsanız hemen emzirme ya da suya yönelmenizi öneriyoruz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir