Balyaj Nedir?

Balyaj Nedir?
01.12.2021 12:00
Hemen hemen her kadın için saçları çok kıymetlidir. Kadınlar saçları ile oynamayı, şekil vermeyi, rengini değiştirmeyi çok sever. Balyaj yapmak da kadınların sık tercih ettiği bir işlemdir. Balyaj saçların sadece uç kısımlarının boyanmasıdır. Balyaj nasıl yapılır, boyası nasıl hazırlanır, cilası nasıl yapılır, saçı çok yıpratır mı? Gibi merak edilenleri sizler için derledik.

Balyaj saçların uç kısımlarının boyanması işlemine verilen isimdir. Bazı zamanlar kadınlar değişiklik yapmak isterler. Bunun için ya saçları ile oynarlar, ya da makyaj yaparlar. Saçlar ile oynamak kadınlar için vazgeçilmezdir. Kadınlar saçlarını çok severler ve sürekli değişiklik yapmak isterler. Saçlarının modelini değiştirmek kadar rengini değiştirmek de yüze ayrı bir hava katar. Ancak bazı kadınlar saçlarının tamamının rengini değiştiremezler. Çünkü saçların tamamen rengini değiştirmek cesaret isteyen bir iştir. Fakat sadece uç kısımlarını boyayabilirler. Bu işlem yani balyaj işlemi çok daha kolay bir işlemdir. Balyaj işlemi kuaförlerde yapılmaktadır. Fakat kuaföre gitmek istemeyen kişiler evde de balyaj işlemini yapabilirler. Bunun için önce saç renginize en uygun olan doğal saç boyalarından seçmek gereklidir. Sarı saçlara pembe, mor gibi renkler yakışırken, siyah saçlar için kızıl ya da karamel tonları, kahverengi saçlılar için hemen hemen her renk yakışır. Balyaj işleminin nasıl yapıldığı hakkında merak edilen her şey için yazımızın devamını okumalısınız.

Balyaj Nasıl Yapılır?

Balyaj işlemi saçların uç kısımlarına uygulanır. Saçlarınızın rengi ile değişiklik yapmak istiyor, ancak tamamını boyamaya cesaret edemiyorsanız, balyaj işlemini yapabilirsiniz. Balyaj işlemi kuaförlerde yapılan bir işlemdir. Ancak kuaförlere gitmek istemiyorsanız, evde saç boyama işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Evde balyaj işlemine başlamadan önce üzerinize eski bir tişört giymelisiniz. Çünkü saçları boyama esnasında kıyafetlerinize bulaşabilir. Ardından saçlarını taramalı ve bir kısmını ayırmalısınız. Daha sonra da saç boyasını, bir kapta karıştırmalısınız. Eldiven ve fırça yardımıyla saçlarınıza uygulamalısınız. Bir süre saçınızı böyle beklettikten sonra yıkamalı ve kurutmalısınız.

Balyaj Boyası Nasıl Hazırlanır?

Balyaj işlemi saçların doğal rengini bozmadan, sadece bir kısmına yapılan bir boyama işlemidir. Genelde saçlarını boyamak isteyen fakat tamamen rengini bozmak istemeyen kadınlar tarafından tercih edilir. Saçlara hem bir ışıltı hem de hava katar. Saçlara yapılan balyaj işlemi kuaförlerde yaptırılır. Ancak kuaföre para vermek istemeyen kişiler evde kendileri de balyaj yapabilir. Evde balyaj yapabilmek için öncelikle saç rengine en uygun olan boya seçilmelidir. Daha sonra üzerinize bulaşmaması için eski bir tişört giymeli ve saçlarınızı iyice taramalısınız. Ardından ellere eldiven giyilmeli ve saç açıcısı saç boya kabında iyice karıştırılmalıdır.

Balyaj Cilası Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın rengini değiştirmek istiyorsunuz fakat buna cesaret edemiyorsanız, balyaj işlemi tam size göre. Balyaj işlemi saçların tamamını kapsayan bir işlem değildir. Balyaj işleminde saçların sadece bir kısmı boyanır. Balyaj işlemini isterseniz kuaförlerde, isterseniz de evde kendiniz yapabilirsiniz. Evde yapmak isterseniz öncelikle saçlarınıza en uygun saç boyasını seçmelisiniz. Daha sonra da taranmış saçlarınıza, saç boyası kabında karıştırdığınız saç açıcısını sürmelisiniz. Ardından bir süre bekletip, yıkamalı ve kurutmalısınız. Sonra da saç boyasını karıştırmalı ve saçlarınıza sürmelisiniz. En son yine bekletip, yıkamalı ve kurutmalısınız.

Balyaj Saçı Çok Yıpratır Mı?

Balyaj işlemi saçlara uygulanan bir boya işlemidir. Normal boyamaktan tek farkı saçların tamamına değil sadece bir kısmına uygulanmasıdır. Saçların doğal rengini bozmak istemeyen kişilerin yaptırabileceği bir işlemdir. Saçlar öncelikle taranır, üzerine karıştırılan saç açıcısı sürülür. Bir süre bekletilir, yıkanır ve kurutulur. Daha sonra bu kez saç boyası karıştırılır, saçlara sürülür. Bir süre bekletildikten sonra da yıkanır ve kurutulur. Balyaj işleminin saçlara zarar verip vermediği merak edilmektedir. Balyaj saçlara çok zarar vermez. Ancak bu işlem sürekli tekrarlandığında saçları yıpratabilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir