Atasay Pırlanta Hakkında Merak Edilenler

Atasay Pırlanta Hakkında Merak Edilenler
22.06.2022 11:47
Atasay Pırlanta markasının sahibi kimdir, Atasay Pırlanta hangi tarihte kurulmuştur, Atasay Pırlanta Türk markası mıdır, Atasay Pırlanta nerenin markasıdır vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Şirketin temelleri 1934 senesinde Denizli'nin Çivril ilçesinde Atasay Kamer'in babası Hacı Mustafa Kamer aracılığıyla atılmıştır. Kamer Kuyumcusu olarak işlettikleri dükkânda manifaturacılık da yaptı. Atasay Kamer hâlen kendisini geliştirmeye ve sektöre genç düşüncelere katkıda bulunmaya devam ediyor. Atasay Kuyumculuk, bu alanda, 20 ton üretim kapasitesi ve sektöründe dünyanın ilk 10 firması içerisinde yer alıyor, Türkiye geneline dağılmış 107 mağazası ve yurt dışı temsilcisi vardır, Yenibosna'da 7 kat üstüne toplam 10000 metrekarelik bir fabrikada üretim faaliyetini göstermektedir. Oğlu Cihan Kamer babası Atasay Kamer isminde Denizli'nin Çivril ilçesinde Pamukkale üniversitesine bağlı olan Atasay Kamer meslek yüksek okulunu kurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlıkları ile bilinmektedir. Rize'de yaptırdıkları bir sağlık merkezine Erdoğan'ın annesi olan merhum Tenzile Erdoğan'ın ismini vermişlerdir. AK Parti sürecinden şirketin yıldızı kuyumculuk harici alanlarda da parladı. İlk defa, Aydınlı iş adamı Ömer Bağcı ile beraber ortağı oldukları Şavk Elektrik'e 2004 senesinde Enerji Bakanlığı aracılığıyla İran'dan elektrik ithal etme izni verildi. (Cihan Kamer bu izinden hemen evvel ortaklıktan ayrıldı, Ömer Bağcı ve yine enerji sektöründe ayrı olan 4 ortaklık kuruldu). Son defa, Atasay Kuyumculuk ‘un şirketin BOTAŞ’ın doğalgaz dağıtım ihalesini başvuru yapan 37 şirket içerisinde kazanan 4 şirketten biri olması nedeniyle gündeme geldi. 1969 senesinde Atasay Kamer İstanbul Kapalıçarşı'da ilk mağazasın kiralayabildi ve 1982 yılında Suudi Arabistan'a 25 kg'lık tarihte ilk olan altın ihracatını yapmış oldu. 1985 senesinde tarihte ilk kez ABD'ye ilk ihracat gerçekleşti, ihracatta 5.5 tonluk kapasiteye varıldı. 1987 senesinde İlk aktif pazarlama projeleri başladı. "Asgold Ayışığı Efsanesi" adındaki projesi piyasaya sunuldu. 1989 senesinde Atasay Kuyumculuk kuruldu bu nedenle ilk reklam projeleri başladı.

 Atasay Pırlanta Markasının Sahibi Kimdir?

Atasay Kamer 1941 senesinde Denizli Çivril'de hayata geçirilmiştir. 1989 senesinde Atasay Kuyumculuğu kuruldu. Oğlu Cihan Kamer şu an  şirketin Genel Müdürlüğü görevini üstlenmektedir. Şirketin temelleri 1934 senesinde Denizli'nin Çivril ilçesinde Atasay Kamer'in babası Hacı Mustafa Kamer aracılığıyla atılmıştır. Bu nedenle ilk sahibi Hacı Mustafa Kamer’dir.

Atasay Pırlanta Hangi Tarihte Kurulmuştur?

1941 senesinde Atasay Kuyumculuk’un temelleri “Sarraf Hacı Mustafa Kamer” aracılığıyla Denizli’nin Çivril kazasına başlandı. 1969 senesinde Atasay Kamer İstanbul Kapalıçarşı'da ilk mağazasın kiralayabildi ve 1982 yılında Suudi Arabistan'a 25 kg'lık tarihte ilk olan altın ihracatını yapmış oldu.

Atasay Pırlanta Türk Markası Mıdır?

Türk kuyumculuk sektörünün son 3 kuşaktır birinci sırada yer alan Atasay Kuyumculuk'un kökeni Cumhuriyet Türkiye’sinin kalkınma süreci, 1940'lı senelere dayanıyor. 1941 senesinde Atasay Kuyumculuk ’un temelleri “Sarraf Hacı Mustafa Kamer” aracılığıyla Denizli’nin Çivril’de atıldı.

Atasay Pırlanta Nerenin Markasıdır?

Kurulduğu dönemden beri sektöründe birinci ligde yer alan Atasay Türk markasıdır. Bu yerli marka 1941 senesinde Atasay Kuyumculuk ’un temelleri “Sarraf Hacı Mustafa Kamer” aracılığıyla Denizli’nin Çivril’de atılmasıyla başlanmıştır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

MODA Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir