Aqua Peeling Nasıl Yapılır?

Aqua Peeling Nasıl Yapılır?
30.11.2022 21:14
Hem doğal hem de derinlemesine temizlik vadetmesi sebebiyle son yılların gözdesi olan bir cilt bakım yöntemi olan aqua peeling hakkında merak edilenler var. Aqua peeling nasıl yapılır, kaç seans yapılır, faydaları nelerdir? Aqua peeling zararları var mı, tüylenme ya da kıllanma yapar mı, nerede yaptırılır? Merak ettikleriniz yazımızda.

Aqua peeling ölü deri ve hücrelerden cildi doğal bir yöntemle temizlediği için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. İşlem süresi de oldukça kısa olduğu için, cildiniz ihtiyaç duyduğu günlük bakımı, işlerinizi aksatmadan çok bir süre içinde yapabilirsiniz. İşlem yaklaşık olarak 10-15 dk sürmektedir. Ciltteki ölü deriyi ve ince kırışıklıkları çok kısa bir süre içerisinde geçiren medikal bir uygulamadır. İşlem salisilik asit ile vakumlama tekniği ile yapılmaktadır. Döner başlıklı ve vakumlama özelliği olan bir başlıkla işlem sağlanır.

Aqua Peeling Kaç Seans Yapılır?

Başka bir cilt problemi olmayan 18 yaşını doldurmuş bireyler aqua peeling yaptırabilir. Önerilen seans süresi 4 seanstır. Fakat cilt tipine, cildin sorununa bağlı olarak seans miktarı kısalıp uzayabilir. Aqua peeling işlemi 3 aşamalı yapılmaktadır. Bu işlemlerin her biri yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürmektedir. Toplamda 30 dakikalık bir işlemle, cildiniz kirden ve gözenek tıkanmalarından arındırılmış olur.

Aqua Peeling Faydaları Nelerdir?

Aqua peeling, temel olarak 3 aşamalı olan medikal bir cilt temizleme yöntemidir.  Tek seansında bile gözle görülür bir fark elde edilebilen bu cilt bakım yöntemi genel olarak toplamda 4 ay kadar sürmektedir. 18 yaşını doldurmuş, cildinde daha başka bir cilt problemi olmayan her birey bu işlemi yaptırabilmektedir.

Cildin katmanlarına yoğun bir temizleme ve hidrasyon sağlaması açısından oldukça faydalı ve önerilen bir bakımdır. İnce yüz çizgilerine, cildin yüzeyinde oluşmuş olan ince çizgilere, renk eşitsizliklerine, gözeneklerin küçültülmesine fayda sağlamaktadır.

Ayrıca cildin yenilenmesinde, herhangi bir cerrahi müdahale olmadan kısa bir süre içinde toparlanmasına, parlamasına ve gençleşmesine etki eder.

Aqua Peeling Zararları Var Mı?

Herhangi bir cerrahi müdahale olmadan yapılan medikal bir uygulamadır. Hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. İşlem sonrasında hafif kızarıklık olsa da herhangi bir ağrı, sızı ya da yanma şikayeti olmamaktadır.

Aqua Peeling Tüylenme Veya Kıllanma Yapar Mı?

Aqua peeling uygulaması tüm cilt tipleri için uygulanabilen zararsız bir yöntemdir. Ten renginiz fark etmeden, her cilt ve ten rengine sahip kişilerde güvenle uygulanabilir. İşlem sonrasında genellikle hafif kızarıklık oluşması dışında herhangi bir problem meydana gelmez. İşlem sonrasında cilt yüzeyinde hassaslık oluşabilir ama bunun dışında tüylenme, kıllanma gibi bir problem oluşturmamaktadır.

Aqua Peeling Nerede Yaptırılır?

Son dönemlerin en gözde, en çok tercih edilen cilt bakım yöntemlerinden biri olan aqua peeling çoktan cilt bakım rutini haline geldi. Çok maliyetli olmaması, kısa sürmesi ve doğal bir yöntem olması gibi sebeplerle tercih edilen yöntemi 18 yaşını dolduran herkes yaptırabiliyor. Aqua peeling, hastane, dermatoloji klinikleri veya güzellik bakım merkezlerinde yapılabilmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir