Apple iPhone iPhone 15 Kamerası Sürprizi: iPhone iPhone 15 Kamerası Nasıl Olacak?

Apple iPhone iPhone 15 Kamerası Sürprizi: iPhone iPhone 15 Kamerası Nasıl Olacak?
21.06.2022 13:03
Önümüze gelen Sonbahar aylarında resmi açıklaması beklenen iPhone 14 akıllı telefon serisi ile akalaı bazı bilgiler medyaya sızdırıldı. iPhone 15 kamerası periskop sensörüne sahip olacağı söyleniyor. ı. iPhone 15 kamerası nasıl olacak? iPhone 14 serisi ne zaman çıkacak? Daha fazlası ve son dakika gelişmeleri haberimizin detaylarında..

Sonbahar aylarında resmi olarak duyurulması beklenen iPhone 14 serisiyle ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyorken, iPhone 15 ailesi hakkında da bazı bilgiler almaya başladık. İSöylenenlere göre iPhone 15 yeni bir periskop kamerası dahil olmak üzere büyük geliştirmeler alacak.

iPHONE 15 PRO MAX KAMERASI NASIL OLACAK?

iPhone 14  piyasaya sürülmediği halde  gelecek yılın iPhone serisi için bir takım dedikodular  ortaya atıldı.  Haitong Intl Tech Research ve analist Jeff Pu’dan gelen son raporlarına göre Apple’ın kamera üretim ortaklarından birinin iPhone 15 Pro Max için çalışmalarına hız kattığını gösteriyor.

Apple’a yakınlaştırma lensi tedarik edeceği tahmin edilen firmalarından biri olan Lante Optics, periskop sensörü üretmek için prizma kapasitesini (sensörlerde kullanılıyor) artırmaya başladı. Raporda paylaştığı açıklamada Pu, “Lante, prizma için planlanan kapasitesini artırmaya devam ediyor. Lante’nin ana tedarikçi olması nedeniyle periskobun benimsenme olasılığının çok yüksek olduğunu düşünüyoruz” dedi. Apple ve Lante arasındaki olası kamera ortaklığını ilk olarak Ocak 2022’de gördük. Kaynaklar, Apple’ın yeni bir sözleşme imzalamak için Mayıs 2022’de bir teklif yaptığını öne sürdü. Anlaşmanın nasıl sonuçlandığı belirsiz, fakat Lante’nin prizma stoklarını arttırmaya başlaması iPhone 15 kamerasına işaret ediyor olabilir.

Analist Jeff Pu, Apple’ın iPhone 15 Pro Max’te ilk olarak 10X periskop zoom lensini kullanmak istediğine dair iddialar ortaya atıldı. Pu, şirketin fikrini değiştirerek 5X zoom lenste karar kıldığını belirtti. Apple analisti Ming Chi Kuo da aynı fikirde olmasıyla bu iddianın olasılığını arttırdı. Analist periskop sensörü ihtimaline iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te  olacağı dikkat çekti. Periskop lensin gelecek yılın iPhone’ları için henüz kesinleşmediğinin altını çiziyor. Apple ve Lante arasında böyle bir anlaşma olması dahilinde Lante Optics’in kritik bileşenden 100 milyon adede kadar sipariş alabileceği düşünülüyor. Fakat anlaşmanın durumu, hangi iPhone’da periskop olacağı veya periskop lensin özelliği şimdilik belirsiz.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir