Angora Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Angora Kumaş Özellikleri Nelerdir?
08.06.2022 12:28
Angora kumaş bir tür yün kumaş olarak değerlendirilmektedir. Angora kumaşı angora tavşanı türünün yünlerinden elde edilmektedir. Angora kumaşı özellikleri ve ilgili sorular meraklıları tarafından yakın mercek altına alınmıştır.

Angora kumaş bir tür yün olarak tanımlanmak ile birlikte, angora tavşanlarının yününden elde edilmektedir. Angora kumaşı tavşanlara yapılan kötü muamele sebebiyle hayvan severler tarafından özellikle son yıllarda ateş altına alınmıştır. Dünyanın en iyi yün elyafları arasında yer bulan angora kumaş özellikleri meraklıları tarafından ilgi görmüştür. Angora kumaş özellikleri;

Hafiftir.

İçi boştur ancak sıcaklıktan hiçbir şekilde ödün vermez.

İlave izolatör görevi gören içi boş lifler sebebiyle standart koyunyünlerinden bile daha sıcak tutan bir özellikte bulunabilir.

Angora yünü çok kolay keçeleşir.

Yüne esneklik kazandırmak istenilirse daha esnek lifler ile karıştırılmaktadır.

Angora Kumaş Fiyatları Kaçtır?

Angora kumaş kaliteli yünler arasında yer alıyor. Standart bir koyun yününden çok daha sıcak tutma kapasitesine sahip olan angora kumaşı hakkında merak edilen birden fazla bilgi bulunuyor. Angora kumaş fiyatları tüketiciler tarafından merak edilen bilgiler arasında yer alıyor. Angora kumaş fiyatları; 75 TL’den başlıyor.

Angora Kumaş Dikimi Nasıl Yapılır?

Angora kumaş dikimi, dikilmek istenen ürüne ve kıyafet türüne göre farklılık göstermektedir. Angora kumaş dikimi için klasik kabul edilen tek yöntem dikiş makinesi ve profesyonel makine dikimi yöntemidir. Angora kumaş dikimi için farklı bir dikim tekniği olmamakla birlikte kullanıcılar amaçlarına göre kişisel ürünlerinde el işi dikim tekniği kullanabilirler.

Angora Kumaş Halı Nasıl Üretilir?

Angora kumaş; angora tavşanı türlerinin kürklerinden elde edilmiş olan bir yün türüdür. 12 – 16 mikron arasında Angora yün elyafları; dünyadaki en iyi yün elyafları arasında yer almaktadır. Sonuç olarak angora yünü kumaş olarak dikkat çekici derecede yumuşak ve ipeksidir. Angora kumaşı yün temelli olduğu için etkileyici bir şekilde kabarıktır. Angora kumaşı bu özelliğinden ötürü halı üretiminde de kullanılmaktadır. Angora kumaş halı üretimi yerli makineler ile kaliteli bir biçimde üretilmektedir. Angora kumaş halı üretimi el üretimi olmaksızın makine üretimi ile biçimlendirilmektedir.

Angora Kumaş Markaları Nelerdir?

Angora kumaş markalarının neler olduğu da tüketicilerin sorguladığı ve araştırdığı sorular arasında yer bulmuştur. Angora kumaş zor bulunan kumaş türleri arasında yer aldığı için markalarının araştırılması da kaçınılmaz olmuştur. Angora kumaş markaları arasında direkt marka isimlerine yer verilmemiştir. Angora kumaş markaları arasında en bilineni Kumaşzade markasıdır.

Angora Kumaş Üreticileri Kimledir?

Angora kumaş türü ile ilgili bilinmeyen detaylar bu kumaş türüne karşı olan ya da bulunması güç olan bu kumaşa erişmek isteyenler tarafından yakın mercek altına alınıyor. Angora kumaş üreticilerinin kimler olduğu da bu konular arasında yer buluyor. Angora kumaş üreticileri arasında çeşitli tekstil markaları yer alıyor. Tekstil alanında hizmet veren hemen her marka angora kumaş üreticiliği yapıyor. Bu sebeple angora kumaş üreticileri arasında net isimler vermek pek mümkün kılınmamıştır.

Angora Kumaş Zararlı Mı?

Angora kumaşın giyim sektöründe kullanılması, bu kumaş türünün zararlı olup olmadığının sorgulanmasına sebep olmuştur. Angora kumaş; pamuk, keten, kenevir, ipek, yün, kaşmir, tiftik, rami ve aluyot gibi doğal lifler ile birlikte sağlıklı kumaşlar arasında yer almaktadır. Bu bakımdan angora kumaş zararlı değil diyebiliyoruz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

MODA Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir