American Bully Köpek Irkı Hakkında Merak Edilen Bilgiler Nelerdir?

American Bully Köpek Irkı Hakkında Merak Edilen Bilgiler Nelerdir?
16.06.2022 11:19
İnsanların evde beslemeyi sevdiği hayvanlardan birisi de köpekler olmuştur. Bundan dolayı çeşitli köpekler ile ilgili sorular gelişmiştir. Biz de yazımızda American Bully köpek ırkı hakkında merak edilen tüm bilgilere ve daha pek çok konuya sizler için yer verdik.

American Bully köpek ırkı hakkında merak edilen çeşit çeşit bilgiler mevcuttur. Genel olarak Pitbull ile karıştırılan Amerikan Bully ırkı aslında başlı başına bir ırk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte, bu köpeklerin görünümü, Staffordshire Terrier ve Amerikan Pitbull Terrier geliştirmek için yapılan melezleme çalışmalarına dayanmaktadır. Vücut tipi olarak Staffordshire Terrier olan American Bully, bu iki atadan farklı olarak oldukça büyük bir kafaya ve kısa bacaklara sahiptir. Amerikan Bulldog, Pitbull’dan çok daha büyük ve çok kaslı bir vücuda sahiptirler. İlk olarak 1980 yılında yetiştirilen American Bully cinsi köpekler 1990 yılına kadar tanınmamış ve 2000'li yıllarda dünya çapında popüler olmaya başlamıştır. Korkutucu görünümlerine rağmen, bu köpekler sevecen yaratıklar oldukları için köpek severlerin favorisi haline gelmiştir.

American Bully Köpek Irkının Özellikleri Nelerdir?

American Bully köpek ırkı; Amerika Birleşik Devletleri'nde geliştirilmeye başlanmıştır. Doğal bir cins değildir, insan eli ile üretilir. Staffordshire Terrier ve Amerikan Pitbull Terrieri’nin birleşmesi sonucu olarak ortaya çıkmışlardır. Boyları yaklaşık 20 cm iken ağırlıkları 35 ile 40 kg arasında değişmektedir. Dişi American Bully'de bu sayılar biraz daha düşüktür. Kafaları vücutlarına göre oldukça büyüktür. Kaslı ve güçlü olan bacakları kısadır. Geniş göğüsleri ve küçük kulakları vardır. Tüyleri genellikle maviye yakın olan bir koyu gridir. Göğsün ortasından karına kadar beyaz bir yama vardır. Diğer hayvanlar ve insanlarla iyi ilişkiler içerisine girmeyi başarırlar. Kilo almaya olan eğilimleri oldukça yüksektir. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmaları ve beslenmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca düz bir buruna sahip olduklarından dolayı bu durum bir takım solunum yolu hastalıklarına da yol açabilmektedir. Yaklaşık 12 yıla kadar bir ömürleri vardır.

American Bully Köpek İsimleri Nelerdir?

American Bully ırkı bir köpeğe sahip olan insanlar köpeklerine hangi ismi koyacakları konusunda kararsızlığa düşerler. American Bully ırkı olan köpeğinize tüyleri genellikle grimsi olduğundan dolayı Smokey, Duman, Fırtına, Athena, Titan, Merkür, Delilah, Foggy isimlerini koyabilirsiniz.

American Bully Köpek Irkı Çok Havlar Mı?

American Bully köpek ırkının çok havlayıp havlamadığı merak konusu haline gelmiştir. American Bully cinsi köpekler bir tehlike hissettiğinde, yabancı koku aldığında havlayan köpeklerdendirler.

American Bully Köpek Irkının Doğumu Nasıl Olur?

American Bully köpek ırkının doğumu ile diğerlerinin arasında bir fark mevcut değildir. Çiftleştikten belli bir süre sonra doğum zamanı gelen dişi American Bully köpeği eğer sağlıklı ise 4 ila 10 adet arası bir yavru dünyaya getirecektir.

American Bully Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

American Bully'nin eğitimi profesyonel bir eğitmen tarafından yapılmalıdır. Çünkü güçlü köpekleri yetiştirme işi eğitimsiz kişiler tarafından yapılırsa eğitim etkili olmayabilir. Sonuç olarak, agresif bir köpek yetiştirilmektedir. Kendilerine düzenli olarak eğitim verilmeli ve disiplinden kesinlikle ödün verilmemelidir. Eğitim süreci düzenli olarak devam etmelidir, çünkü eğitim aralığı sürekli değişiyorsa köpek ne öğrenmek istediğini anlayamayacaktır. Ayrıca American Bully eğitimi doğumdan 8 hafta sonra başlamalıdır. Bu süre uzun olursa eğitim süreci de birçok zorlukla karşılaşacaktır. Çünkü zamanla köpeğin kişiliği sabitleşmeye başlamaktadır.

American Bully'ye temel itaat eğitimi verirken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü kötü bir eğitim alırlarsa büyük sorunlar baş gösterebilir. İlk olarak, köpek üzerinde bir kişilik analizi yapılmalıdır. Daha sonra köpeğin özelliklerine bakılarak ona göre iletişim kurulur ve eğitim planı hazırlanır. Eğitim başladığında, köpek ve sahibi birlikte yürümek üzere eğitilir. Eğitmen köpeği sol tarafa alır ve köpeği ritme göre yürütmeye çalışır. Daha sonra temel komutlar öğretilir.

American Bully Köpek Evde Beslenir Mi?

American Bully köpeklerinin evde beslenip beslenemeyecekleri araştırılır. American Bully köpekleri hem koruma köpeği olarak, hem de evde beslemek amacı ile alınabilmektedir.

American Bully Köpek Fiyatları Nelerdir?

American Bully ırkı köpek almak isteyenler fiyatlarını merak ederler. American Bully cinsi köpekler 2022 senesinde ortlama olarak 4000 ila 10.000 TL arasında bir fiyata satılmaktadırlar.

American Bully Köpek Zararlı Mıdır?

American Bully cinsi köpeklerin zararlı olup olmadığı merak edilir. American Bully ırkı köpekler dış görünüşlerinin tam tersi olmaları ile bilinirler. İnsanlar bu köpeklere dış görünüşlerinden dolayı önyargı ile yaklaşsalar da aslında American Bullyler çok sevecen ve iyi huylulardır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

HAYVANLAR ALEMİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir