Adım Adım Anlatıyoruz: Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

Adım Adım Anlatıyoruz: Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır?
14.07.2022 13:59
Son dönem makyaj trendleri arasında en çok ön plana çıkan ‘clean girl’ makyajı oluyor. Clean girl makyajının bu kadar popüler olması, yaz aylarında da artarak devam edecek gibi. Clean girl makyajı hakkında önemli ipuçlarına yazımızda yer verdik.

Clean girl makyajında amaç; ağır olan makyajdan uzaklaşarak duru güzelliğe referans veren makyaj sitilini yansıtmak oluyor. Özellikle yaz aylarında vazgeçilmez bir hal alması beklenen clean girl makyajını deneyimleyen ve rutin haline getirmeyi hedefleyen pek çok insan var.


Clean girl makyajı için çok önemli olan iki tane ipucu var. İstediğiniz duru güzelliği hedef alan makyajı hayata geçirebilmek amacıyla hem güneş kremi kullanmalısınız hem de kullandığınız makyaj ürünleri likit ürünler olmalı. Likit olmayan makyaj malzemeleri hedeflenen clean girl makyajını gölgede bırakabiliyor. Ancak bütün makyaj malzemeleriniz likit değilse; yarısını likit, yarısını toz olacak şekilde kullanmanız da mümkün. Şimdi bakalım, clean girl makyajı nasıl yapılıyor?

1.Sağlıklı Olan Bir Cilt, En İyi Zemini Oluşturur!


Her makyaj uygulaması öncesinde olduğu gibi, clean girl makyajında da makyaj öncesi cilt bakımınızın doğru şekilde yapılmış olması gerekir. İlk olarak yüzünüzü arındırıcı bir temizleme jeli yardımıyla temizleyin. Daha sonrasında tonik ve maske uygulayabilirsiniz.

2.Güneş Kremi Olmadan, Clean Girl Olmaz!


Güneş kremi kullanmadığınız takdirde, clean girl makyajına veda edebilirsiniz. Güneş kremi sayesinde, ciltte yıpranmaya sebep olan faktörlerden arınmak ve en doğru nemlendiriciyi kullanmış olmak çok önemlidir. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş kremini, kış aylarında yapacağınız clean girl makyajı için de kullanmanız gerekir.

3.Likit Ürünlerle Yapılan Clean Girl Makyajı Gibisi Yoktur!


Clean girl makyajına geçerken, ilk olarak cilt tonunuzu eşitleyecek olan hafif ve mat bitişli olmayan bir fondöten kullanın. Unutmamalısınız ki, doğal bir görünüm elde edebilmek için fondöteni çok az miktarda kullanmanız gerekiyor. Daha sonrasında hafif ve cilt tonunuza yakın renkte olan kapatıcı sayesinde kusurlarınızı kapatın. Bu işlemin ardından doğal ve hafif tonlarda olan farınızı hafifçe uygulayın. Likit ürünler olan bronzer ve allık uygulamasında asla aşırıya kaçmayın. Unutmayın oldukça doğal duran bir makyaj yapmaya çalışıyorsunuz!

4.Kaşlar Yukarıya Doğru Sabitlenmeli!


Kaşlarınızı sabitlerken, hafif yukarıya doğru sabitlemeniz gerekiyor. Bu sayede elde edeceğiniz görünüm klasik makyajın aksine daha doğal olacaktır. Kullandığınız kaş sabitleme ürününün çok fazla yoğun olmamasına dikkat edin.

5.Kirpikleri Nasıl Daha Doğal Hale Getireceğiz?


Kirpiklerinizi şekillendirme aşamasında maskara kullanmamanız oldukça iyi bir durum olur. Ancak illaki maskara kullanmak istiyorsanız, tek kat uygulama tavsiye edilir. Maskara olmadan kirpik şekillendirmek için; vazelini bir fırça yardımıyla, maskara kullanır gibi kirpiklerinize uygulayarak hem kalıcı hem de doğal duran hacimli kirpikler elde edebilirsiniz.

6.Son Adımda Dudaklar Renklendirilecek


Clean girl makyajı yaparken dudaklarımız için uygulayabileceğimiz ruj seçenekleri ikiye ayrılıyor. İsterseniz; hafif bir parlatıcı kullanabilirsiniz. Ya da şeftali tonlu bir ruju tek kat uygulayabilirsiniz. Ancak son dönemde gelişen makyaj trendinde hafif bir ruj sonrası sadece dudağın orta kısmına uygulanan parlatıcı ön plana çıkıyor.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir