Aamir Khan Kimdir?

Aamir Khan Kimdir?
16.11.2022 23:20
Başarılı kariyeri ile Hint sinema tarihinde adını sıklıkla duyduğumuz Aamir Khan’ı sizler için araştırdık. Aamir Khan kimdir, dini nedir, eşi kimdir, boyu kaçtır? Aamir Khan aslen nerelidir, çocuğu var mı ve Türkiye’de çektiği film hangisidir? İşte Aamir Khan ile ilgili en çok merak edilenler.

Çocuk yaşta sinema kariyerine başlayan Aamir Khan 14 Mart 1965 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır. Ünlü aktör Hint sinema tarihinin en popüler ve etkileyici oyuncusu olmuştur. Adını sıklıkla duyduğumuz ünlü aktörün ilk filmi çocuk yaşta oynadığı 1973 yılında çekilen müzikal film olan Yaadon Ki Baarat’tır. Yapımcı Tahir Hussain’in oğlu olan Aamir kariyeri boyunca birçok filmde oynamıştır ve sonrasında 2001 yılında kendi prodüksiyon şirketini kurmuştur. İsmin sıklıkla duyduğumuz Aamir Khan oyuncu, yapımcı ve yönetmendir.

Aamir Khan’ın Dini Nedir?

Sinemaseverlerin ilgiyle takip ettiği birçok ödül sahibi Aamir Khan’ın dini çok merak edilmektedir. Aamir Khan yapımcı Tahir Hussain ve Zeenat Hussain’in oğludur. Ünlü oyuncu Müslüman bir ailede doğmuştur. Dünyaca ünlü Aamir Khan islam dinine inanmaktadır ve 2012 yılında kendisi gibi Müslüman olan annesi ile Hac vazifesini yerine getirmiştir.

Aamir Khan’ın Eşi Kimdir?

Oyunculuğunun yanında yardımsever kimliği ile tanınan Aamir Khan iki evlilik yapmıştır. Ünlü oyuncu ilk evliliğini 1986 yılında Reena Dutta ile yapmıştır.  Aamir Khan’ın aktörlük kariyerinde önemli yeri olan eşi Reena Dutta aktristir. Aamir Khan’ın başrol oynadığı ve Oscar’ a aday gösterilen Lagaan filminin yapımcısı olan eşi Reena Dutta ile 2002 yılında boşanmıştır. Aamir Khan ikinci evliliğini film yapımcısı ve yönetmen olan Kiran Rao ile yapmıştır.

Aamir Khan’ın Boyu Kaçtır?

Milyonların sevgilisi dünyaca ünlü Hint aktör ilk oyunculuk deneyimini amcası Nasir Hussain’in filmi olan Yaadon Ki Baaraat ile çocuk aktör olarak yaşamıştır. Amcası Nasir Hussain Aamir Khan için ileride çok iyi oyuncu olacağını dile getirmiştir. Yeteneği küçüklükten belli olan ünlü oyuncunun boyu 1.84 m’dir.

Aamir Khan Aslen Nereli?

Spor yapmak ve Klasik Hint müziği dinlemekten hoşlanan dünyaca ünlü Aamir Khan 14 Mart 1965 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır. Balık burcu olan Aamir Khan Hindistan’ın Maharashta eyaletinin başkenti olan Mumbai şehrinde doğmuştur. Ünlü oyuncu aslen Hindistanlıdır.

Aamir Khan’ın Çocuğu Var mı?

Tam adı Mohammed Aamir Hussain Khan olan dünyaca ünlü aktör iki evlilik yapmıştır. İlk evliliği aktör Reena Dutta ile olan ünlü aktörün bu evliliğinden iki çocuğu vardır. Bu evliliğin bitmesinin ardından çocukların velayeti anne Reena Dutta’dadır. Sevilen aktörün ikinci evliliğinden ise bir çocuğu vardır. İlk evliliğinden olan çocukların isimleri Junaid ve Airzaa’dır, Kiran Rao ile olan ikinci evliliğinden olan çocuğunun ismi Azad Khan’dır.

Aamir Khan’ın Türkiye'de Çektiği Film Hangisidir?

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan’ın birçok filmi vardır. Dünyanın her yerinden seveni olan aktörün Türkiye’de çektiği bir filmi vardır. Forrest Gump filminin bir uyarlaması olan filmin ismi Laal Singh Chaddha’dır. Ünlü aktör bu filmin çekimlerini Niğde ilimizde gerçekleştirmiştir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir