54 Yaşındaki Adamın Katili, Cenazeye Katılmayınca Bulundu!

54 Yaşındaki Adamın Katili, Cenazeye Katılmayınca Bulundu!
23.06.2022 14:10
Mersin’de Ramazan Bayramı’nın ikinci günü kaybolan ve 12 gün sonra cansız bedeni evinden 25 kilometre uzakta arazide bulunan 54 yaşındaki Mahmut Saat’in öldürüldüğü belirlendi. Saat’in katilinin ise cenazeye katılmayan yan komşusu olduğu ve ailece olayı gizledikleri jandarma sayesinde ortaya çıktı.

Mersin şehrinin Erdemli ilçesinde Ramazan Bayramı’nın ikinci günü meydana gelen olayda 51 yaşında olan Mahmut Saat evinden çıktıktan sonra kayıplara karışmıştı. Bekar olan ve ailesi ile birlikte yaşam süren Mahmut Saat’ten ailesi uzun süre haber alamayınca durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda Mahmut Saat’in cansız bedeni 12 gün sonra evinin 25 kilometre uzağında olan ormanlık arazide bulundu.

Cenazeye Katılmayan Komşu Hakkında İnceleme Başlatıldı

Olay sonrası ekipler tarafından yapılan incelemelerin sonucunda Yeşildere Mezarlığı’na defnedilen Saat’in cenaze törenine komşusu Tolga T.’nin katılım sağlamamasından şüphelenerek şahsı takibe aldı. Yapılan titiz araştırmalarda Tolga T.’nin evine olay günü Hatay’da olan kardeşinin geldiği, evin önünde bulunan koltuğun kaldırılıp, duvarın da siyah renge boyandığı belirlendi.

Delilleri Yok Etmeye Çalıştığı Tespit Edildi

Bunun üzerine savcılık talimatıyla şüpheli Tolga T. ve diğer şahısların yakalanması için operasyon kararı alındı. Düzenlenen operasyonda şüpheli Tolga T., eşi Zeynep T., kardeşleri Soner ve Yusuf T.'nin de olduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Tolga T.'nin cinayeti işlediği, kardeşleri ile birlikte cesedi önce bir limon bahçesine bıraktığı bir gün sonra oradan tekrar alarak yaylada araziye götürdükleri ortaya çıktı. Diğer şüphelilerin de cinayete tanık olduğu ve olayı bilerek gizleyerek delilleri yok etmeye çalıştığı tespit edildi. Şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek Erdemli Adliyesi'ne sevk edildi.

Duvardaki Kan İzlerini Kapatmak İçin Siyaha Boyadı

Suçlarını itiraf eden şüphelilerden katil zanlısı Tolga T.'nin, evin giriş kısmında oturdukları sırada Mahmut Saat'in uyuya kaldığını ve kendisinin de kazaen uyurken tabanca ile onu vurduğunu itiraf ettiği öğrenildi. Olaydan sonra cinayete tanık olan kardeşleri ile el birliği yaparak cesedi yok edip, kan izlerini ortadan kaldırmak için duvarı siyaha boyadıkları ve koltuğu da attıkları ortaya çıktı. Öte yandan, jandarma ekiplerinin kadavra köpeğinde desteği ile duvardaki kan izlerini boyayı kazıyarak tespit ettiği öğrenildi.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir