50 Yaş Üstü Hangi Kolajen Kullanılır?

50 Yaş Üstü Hangi Kolajen Kullanılır?
16.12.2022 23:05
Kolajen, cilt bakımında oldukça önemli olan bir proteindir. 50 yaş üstü hangi kolajen kullanılır? 1 bardak kemik suyunda ne kadar kolajen var? Kolajen 3 aydan fazla kullanılır mı, neden 3 ay kullanılır, zayıflatır mı? Kolajen yüz kremi ne işe yarar? gibi çok fazla araştırılan soruları biz de sizler için araştırdık.

Uluslararası yapılan çalışmalara göre 50 yaş üzerindeki kadınlarda cilt bakımı oldukça önemlidir. Araştırmalarda cilt bakımları için verilen öneriler arasında kolajen kullanımı da bulunmaktadır. Kolajen cildin yenilenmesine yardımcı olur, cildin daha sağlıklı ve güzel görünümünü sağlar, cildin nem dengesine katkıda bulunur. Kolajenlerin tablet, toz ve sıvı formları mevcuttur. Kullanacağınız kolajen miktarı oldukça önemlidir. Çünkü her yaşta kullanım miktarı farklılık göstermektedir. Bu yüzden 50 yaş üstünde de ne kadar ve hangi kolajeni kullanacağınızı doktorunuza danışmakta fayda vardır.

1 Bardak Kemik Suyunda Ne Kadar Kolajen Var?

Kolajen birçok besinin içinde bulunmaktadır. C vitamini içeren; portakal, limon, greyfurt gibi meyve sebzelerde bulunur. Elma, çilek, kiraz, ahududu, böğürtlen, yaban mersini gibi kırmızı meyvelerde, sarımsak, soğan, karnabahar, pırasa gibi kükürt içeren sebzelerde de kolajen oldukça fazladır. Hindi eti, tavuk eti, sığır eti, balık ve yumurta beyazı kolajen üretimini desteklemektedir. Bunların yanı sıra kolajen üretimi en fazla kemiklerde olur. Bu yüzden kemik suyu tüketmek çok faydalıdır. Günde 1 bardak kemik suyu tükettiğiniz taktirde muhteşem kolajen takviyesi almış olursunuz.

Kolajen 3 Aydan Fazla Kullanılır Mı?

Kolajen kullanımının süresi ne amaçla kullanıldığına göre değişiklik göstermektedir. Eğer cildin yenilenmesi ve onarılması için kullanılıyorsa uzmanlar tarafından 1-3 aylık kullanımlar önerilmektedir. Saçların dökülmesini önlemede 2-3 ay, kas kütlesinin gelişimi için 3 ay ve kemik yoğunluğunun artması için 12 ay boyunca kullanım önerilebilir.

Kolajen Neden 3 Ay Kullanılır?

Kolajen ihtiyaca yönelik genellikle 3 ay kullanılması tercih edilir. Bunun sebebi 3 ay hiç ara vermeden kullanıldığı zaman kolajenin göstereceği etkiden tam verim alınabilmesidir. 3 ay boyunca sürekli kullanıldığında ciltte pürüzsüzlük ve daha dolgun görünüm, kemiklerde iyileşme görülmektedir.

Kolajen Zayıflatır Mı?

Kolajen doyurucu özelliğe sahip olan bir proteindir. Bu özelliğinden dolayı kullananlar kendilerini tok hisseder. İnsanların daha az yemek yemesini ve daha az acıkmasını sağlar. Genellikle kilo vermek için kolajen peptitler veya hidrolize kolajenler kullanılır. Yapılan araştırmalar sonucunda da kilo vermeye yaradığı onaylanmıştır.

Kolajen Yüz Kremi Ne İşe Yarar?

İçeriğinde kolajen olan kremler cildin sıkılaşmasına, cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildin nemli kalmasına da katkıda bulunur.  Erken yaşlarda kullanılmaya başlanırsa ciltteki kırışıklıkların meydana çıkmasını erteler. Ciltte kırışıklıklar varsa bunları azaltır. Cildin daha doğal ve daha genç görünmesini sağlayarak yaşlanma belirtilerini azaltır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir