15 Temmuz Şehidinin Eşi: En Büyük Acılarla Sınansınlar

15 Temmuz Şehidinin Eşi: En Büyük Acılarla Sınansınlar
25.06.2022 14:06
Başkan Erdoğan’ın konvoyunda motosikletiyle 16 yıl görev yapmış olan trafik polisi Kemal Tosun, 15 Temmuz gecesi şehit oldu. Eşi Zuhal Tosun: “Hainlerin en büyük acılarla sınanmasını istiyorum diyen Tosun, ölüm onlar için kurtuluş olur” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın makam aracının önünde, motosikletiyle konvoyun en önemli parçalarından biriydi polis memuru Kemal Tosun. Görevi gereği bir an olsun Erdoğan’ın İstanbul’daki programlarından hiç eksik olmamıştı ve 16 yıl boyunca Erdoğan’a eşlik etti. Öyle ki 15 Temmuz hain darbe girişime kadar...

Motosikletli ekibin başı olan, 2 çocuk babası 49 yaşındaki Kemal Tosun, o gün görevli olmamasına rağmen motosikletine binerek her zaman olduğu yere, yani Kısıklı’ya gitti ve o sırada Özel Harekat Şube Müdürü’nün köprüye gitmesi gerekliydi, Tosun, ‘Ben götürürüm’ dedi. Şube müdürünü arkasına aldı ve köprüde darbeci askerlerin kurşunuyla şehit oldu. Kemal Tosun, şehadetinden sonra unutulmadı. Cumhurbaşkanlığı konvoyunda bulunan zırhlı polis aracına Şehit Kemal Tosun'un adı verildi.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde şehidin eşi Zuhal Tosun, o karanlık gecede ve sonrasında da yaşananları anlatarak özetle şu sözleri söyledi:

“Özel Harekat polisleri köprüde konum almışlar. Sonrasında eşim, köprüye Özel Harekat Şube Müdürünü götürmüş. Ne olduysa orada olmuş. O gün izinliydi. Camiye namaza gitti. Koşarak eve geldi. Soluk soluğaydı. Eve girmesi ve çıkması 5 dakika sürdü. Bizim için her zaman gittiği gibiydi. İnsanın aklına öyle olumsuz bir şey gelmiyordu. ‘Güle güle” dedim. ‘Allah’a ısmarladık’ dedi ve gitti. Sadece oğlum ‘Baba çelik yelek giy’ dedi. Son olarak balkondan baktım ona o kadar.” dedi.

“Anne Babam Ne Yaptı?”

“Haberleri izliyoruz. Kızım, ‘Anne babam ne yaptı’ diye sordu. Ben de ‘Kızım şimdi açamaz telefonu, mesaj at istersen’ dedim. 01.00 sularıydı. Kızımın mesajına ‘İyiyiz merak etmeyin’ diye yazdı. 02.30 sularında oğlum gelip, ‘Anne babam vurulmuş’ dedi. 03.00 gibi hastaneye vardık. İlk başta kimse bir şey söylemedi ve ‘İçeride’ dediler. O sırada bana eşimin cüzdanıyla bir eşyasını verdiler. Eşimin ekibindeki Özgür’ü gördüm, yakasına yapıştım. ‘Özgür ben haber alamıyorum, bana haber getir’ dedim. O içeriye girdi, sonra yanıma geldi ve ‘Yenge oturalım’ dedi. Bana ‘Uyutuyorlar’ dedi. ‘Durumu ağır mı?’ dedim. ‘Ağır’ dedi. Ama ben hala bacağından vuruldu ve ameliyat devam ettiğini düşünüyorum. Başka bir şey düşünmüyordum. Sonra Özgür’ün telefonu çaldı ve bir şey demeden kalktı gitti, ben de arkasından koştum. Bağrışmaya doğru gittim ve kaynım kapıda bayılmıştı. Onları görünce koptu zaten ondan sonrası yok... Sadece ‘Çocuklarımı yanıma getirin’ dedim. Sabah 09.00 gibi cenazeyi aldık, götürdük ama öğrendim ki, eşim bacağından değil, gözünün kenarından vurulmuş ve mermi kulak tarafından çıktığı için zaten olay yerinde şehit olmuş.”

“Ölüm Onlar İçin Bir Kurtuluş!”

“Allah, bu FETÖ’cüleri en büyük acılarla sınasın. Ölüm onlar için bir kurtuluş, çeksinler! Adamlar mahkemede neredeyse bizi suçlu çıkaracaklar. Öyle bir kendilerini savunmaları var ki, hiçbir suçları yokmuş gibi anlatıyorlar ve beni mahkemede tehdit ediyorlar: ‘Çıkacağız, görüşeceğiz, hepiniz bizdesiniz, hepinizin isimleri var’ diyorlar ve bunları söyleyen tutuklu kişiler.”

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir