Yeşim Salkım’ın Hakaret Davasındaki Cezası Belli Oldu

Yeşim Salkım’ın Hakaret Davasındaki Cezası Belli Oldu
14.06.2022 22:06
Magazin programı sunucuları Gülşen Yüksel ve Müge Dağıstanlı'nın hakaret iddiası ile şikayetçi olduğu Yeşim Salkım'a, 5 bin 450 TL adli para cezası verildi.

Gazeteci ve magazin yorumcuları Gülşen Yüksel ve Müge Dağıstanlı, Yeşim Salkım'dan şikayetçi oldu. Magazin programlarına karşı hakaret içerikli kelimeler kullanıldığını iddia eden ünlü sunucular, oyuncu ve sanatçı Yeşim Salkım'a dava açtı. Davanın kararı ise bugün açıklandı. İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşmaya sanık Yeşim Salkım katılırken, Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'i avukatları temsil etti.

YEŞİM SALKIM SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Yeşim Salkım, duruşmada kendini savunurken suçlamaları kabul etmediğini ifade etti. Yeşim Salkım ifadesinde; "Ben genelleme yapmıştım aslında. Söz konusu videodaki paylaşımı bütün magazin muhabirleri ve bunların başındaki müdürleri için söylemiştim. Yalnızca müştekilere yönelik yaptığım bir paylaşım değildi. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıca söylediğim kelime, Latin kökenlidir. Bütün magazincilerin öyle olduğunu düşündüğüm için o kelimeyi kullandım" dedi.

ÜNLÜ SUNUCULAR ŞİKAYETLERİNİN DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Şikayetçi olan Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in avukatı Emek Emre, Yeşim Salkım'ın ifadelerinin cezadan kurtulmaya yönelik olduğunu belirtti. Bununla birlikte ifadesinde; "Bilirkişi raporunda, videonun başında 'İki tane müdüre hanım kılıklılar' diyerek müvekkillerimizden bahsettiği belirtiliyor. Bu durum herkes tarafından algılanabilir. Şikayetimiz devam ediyor" dedi.

HAKKINDA 4 YIL 4 AYA KADAR HAPİS İSTENDİ

Savcı, davanın esasına ilişkin görüşünü açıkladı. Sanık Yeşim Salkım'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'i kastederek hakaret içerikli sözleri nedeniyle 'Zincirleme şekilde hakaret' suçundan 3 ay 22 günden 4 yıl 4 aya kadar cezalandırılmasını talep etti.

YEŞİM SALKIM'A ADLİ PARA CEZASI

Yeşim Salkım'a mahkeme tarafından 'Hakaret' suçundan 109 gün hapis cezası karşılığında, 5 bin 450 lira adli para cezası verildi. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına yer olmadığına da karar verdi.

YEŞİM SALKIM NE DEMİŞTİ?

Yeşim Salkım, magazin yorumcuları Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel hakkında ''Müdire hanım kılıklı, yandaş'', ''Hayatımda sizin kadar satılık insan tanımadım'' demişti. Yeşim Salkım'ın söyledikleri üzerine ünlü sunucular Salkım'a hakaret suçundan ceza davası açmıştı.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

MAGAZİN Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir