Yangında Balkondan Atlayan Kadını Komşusu Yakaladı

Yangında Balkondan Atlayan Kadını Komşusu Yakaladı
01.07.2022 13:51
Dün Niğde'de dehşete düşüren bir olay gerçekleşti. Şehirde bir binanın üçüncü katında yangın çıktı ve alt kattaki bir komşu, üst kattaki kadını balkondan atlarken yakaladı. Komşu Fuat Kızıltepe yaşananları anlattı. Sağ elimi uzattığımda elim yandı. "Abi bırakma beni" diye bağırdı. Bırakmadım, kurtardım."

Niğde'de Afgan ailenin 3'üncü kattaki evinde çıkan yangında kaçarken, balkondan atlayan kadını alt kat balkonunda bacağından yakalayan Fuat Kızıltepe (41),o anları anlattı. Kızıltepe, "Refleksle kadını tuttum, o sırada sırtı yanıyordu. Sağ elimi attığımda elim yandı. 'Ağabey beni bırakma' diye sesleniyordu. Bırakmadık, kurtardık" dedi.

Görüntüler Kaydedildi

Dün, dört katlı bir apartmanın üçüncü katında bir Afgan aile dairesinde sebebi bilinmeyen bir yangın çıktı. Çıkan yangının ardından bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Alev evi yutunca ismi açıklanmayan kadın kendini balkona attı. Yangının balkona sıçradığı daireden kaçan kadın korkuluklara asılarak mahsur kaldı. Bu sırada alt kattaki balkonda oturan komşusu Fuat Kızıltepe ayağını tuttu. Kızıltepe'yi tutan kadın arkasını döndü ve balkondan baş aşağı asıldı. Başını balkonun duvarına çarpan kadın, komşularının büyük çabasıyla kurtarıldı. Bu anlar caddenin karşısındaki bir binadan cep telefonu kamerasıyla çekildi. Bu sırada evde bulunan 3 çocuk ile 1 kadın, ekipler ve çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Afgan 2 kadın ile 3 çocuk, ilk müdahalenin ardından götürüldüğü Niğde Ömer Halisdemir Hastanesi'nde tedaviye alındı.

“Yanıyordu”

Genç kadının hayatını kurtaran Fuat Kızıltepe, o anları DHA'ya anlattı. İlçede halk otobüsü şoförlüğü yapan Kızıltepe, "Sabah bağırış seslerine uyandım. Üst dairenin yandığını gördüm. Hemen üst daireye çıktım. Kapıyı açmaya çalıştım, açamadım. Daha sonra evimin balkonundan kapıyı açmak için demir aramaya geldim. Balkondan kadının sarktığını gördüm. Çevreden de bağırdılar. O an kadın kendisini bıraktı. Refleksle kadını tuttum, o sırada sırtı yanıyordu. Sağ elimi attığımda elim yandı. Sol elimle kadını tuttum. İçeri kadını çekemedim, kolumda derman kalmadı, sağ kolum demire çarptı. Allah'tan evimin kapısını açık bırakmışım. Ben de bağırmaya başladım, biri gelsin, diye. Kadın da 'Ağabey beni bırakma' diye sesleniyordu. Bırakmadık, neticesinde kadını kurtardık. Bağırma sesime 3-5 dakika sonra bir arkadaş geldi, onunla beraber çıkardık kadını" dedi.

Kadını Kurtarırken İki Parmağı Yaralandı

Fuat Kızıltepe, kadını balkonda yakaladığı sırada sol ayağının serçe parmağı ile yanındaki parmağın da kırıldığını belirterek, "Yanıma gelen kişiyle kadını içeri çektikten sonra o kadını alıp aşağı indirdi. Ben de levye alıp, üst kata çıkıp, kapıyı açarak daireye girdim. Zaten içerisi duman olmuş, her yer yanmış; çocuklar çıkarıldı. Bir kadın daha varmış, o da çıkarıldı sonra herkes yardımcı oldu, yangın söndürüldü" diye konuştu.

 

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir