Vatandaşlar, 9 Günlük Bayram Tatili İçin Yola Çıkınca Yoğunluk Oluştu!

Vatandaşlar, 9 Günlük Bayram Tatili İçin Yola Çıkınca Yoğunluk Oluştu!
08.07.2022 18:51
9 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatiline bir gün kala vatandaşlar yollara döküldü. Sabah saatlerinde İstanbul'da ve birçok bölgede yoğun trafik oluştu.

Kurban Bayramı sebebiyle yapılan 9 günlük bayram tatili öncesi yoğun bir trafik oluştu. Yoğunluk, bugün sabah saatlerinde de devam etti. Bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyenler yollara döküldü. 

Bolu Güzergahında Araç Kuyruğu Oluştu

Kurban Bayramı tatili için memlekete ve tatile giden vatandaşlar, TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli Ankara yönünde kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluşturdu. Türkiye’nin en önemli karayolu geçiş güzergahı olan ve İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı olarak bilinen TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli bölgesinde, Kurban Bayramı tatili nedeniyle yola çıkan sürücüler yoğun bir trafik oluşturdu. 

Sürücüler Uyarıldı

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Karayolları ekipleri otoyolun ulaşıma kapanmaması için güzergahlarda çalışmalarını sürdürüyor.  Sürücüler ise trafik işaretlerine uymaları konusunda uyarılıyor.  Aynı zamanda sürücüler, aşırı hız yapmamaları, yakın takip yapmamaları ve hatalı sollama yapmamaları adına uyarılıyor. 

Kırıkkale'de Trafik Yoğunluğu

Kırıkkale'de, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bayram için memleketlerine gitmek isteyenler, ulaşımda 43 ilin kara yolu bağlantı noktası olan "Kilit kavşak" olarak adlandırılan Kırıkkale'de yoğunluğa neden oluyor. Özellikle Kırıkkale-Ankara kara yolunda yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar saatte 50-60 kilometre hızla ilerlerken, trafik ekipleri de ulaşımın aksamaması için çaba gösteriyor. Zaman zaman meydana gelen hasarlı kazalara da anın da müdahale eder ekipler, sürücülerin zorunlu haller dışında emniyet şeridini kullanmasına da izin vermiyor.

Karayolları ekipleri de trafiğin aksamaması için Kırıkkale-Ankara kara yolundaki bazı kavşakları geçici kapattı. Trafik yoğunluğunun gece saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir