Trendyol, KOBİ'lerini Dünya Pazarına Açıyor!

Trendyol, KOBİ'lerini Dünya Pazarına Açıyor!
22.07.2022 14:50
Trendyol, ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yerli üreticilerin ürünlerini destekleyerek e-ihracat sistemini dünya çapında müşterilerle buluşturuyor. Peki, Trendyol'un KOBİ'leri dünya pazarına açmasının faydaları neler? E-ihracat yerli üreticilere katkı sağlıyor mu? İşte, merak ettiğiniz tüm detaylar...

Trendyol, e-ihracat ile yerli KOBİ’lerin ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ulaştırıyor. Türk üreticileri, Trendyol'un Almanya’daki müşterileri için özel olarak açtığı trendyol.com/de ve trendyol.com/en siteleri üzerinden Avrupa'nın 27 ülkesiyle buluşturuyor. Trendyol, aynı zamanda 50'den fazla uluslararası e-ticaret platformu ile de yeri üreticilerin farklı coğrafyalardaki müşterilere ulaşmasını sağlıyor. Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Trendyol’daki yerli üreticiler dünya genelinde 4 milyon müşteriye sahip. 

Birleşmiş Markalar Derneği ile İş Birliği Yapıldı

Trendyol, Türkiye’nin en büyük işvereni ve ihracat gücü olan perakende sektörünü desteklemek amacıyla Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ile bir iş birliğine imza attı. Trendyol bu kapsamda, BMD üyesi olan Türk markalarını global pazarlara taşıyarak milyonlarca müşteri ile buluşturuyor. Bu sayede Türkiye’ye döviz girişi artarken Trendyol’un global e-ticaret sitelerindeki ihracat payı da büyüyor.

Yerli Üreticilerin Büyümesine Katkı Sağlanıyor


E-ihracat planlarına hız veren Trendyol, Türkiye’deki yerli üretici, esnaf ve KOBİ’leri dijitalleştirerek onların daha çok müşteriye ulaşmalarına ve işlerini büyütmelerine destek oluyor. Platforma katılan satıcılara ilk günden itibaren teknoloji, pazarlama, finansman, operasyon ve eğitim alanında destek sağlanıyor. Trendyol, global dijital ekonomi için yerli üreticilerin dijitalleşmesine katkı sağlayarak onları e-ihracata da hazırlamış oluyor.

Yerli Esnaflar 30 Milyondan Fazla Müşteriye Ulaşıyor 

Türkiye'nin dört bir yanındaki esnaf, KOBİ ve yerli üreticiler Trendyol sayesinde dijitalleşirken ürünlerini 30 milyondan fazla müşteriyle buluşturuyorlar. Özellikle Anadolu illerindeki satıcıların yeni müşteri gruplarına ulaşmalarını sağlayan Trendyol, esnaf ve KOBİ’lerin gelirlerinin artmasına ve işlerinin büyümesine önemli katkıda bulunuyor.

Yöresel Ürünler Tüketiciyle Buluşuyor

Daha fazla esnaf, KOBİ ve üreticiyi dijitalleştirmek için farklı iş birlikleri gerçekleştiren Trendyol, son olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile ‘Yöresinden Ürünler’ programını başlattı. Trendyol, Türkiye’de yetişen ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenmiş 688 çeşit coğrafi işaretli ürünü ‘Trendyol Yöresinden Ürünler’ butiğinde müşterilerine ulaştırıyor. Müşteriler, ihtiyaç duydukları coğrafi işaretli ürünlere yöresinden tek tıkla ulaşabiliyor. Trendyol, böylece sürdürülebilir kalkınmaya ve ürünün gerçek sahibi olan yerli üreticilerin gelirlerinin artmasına da katkı sağlıyor. Coğrafi işaretli ürünlere sahip çıkarak Anadolu’daki üreticilere ve yerel üretime destek olan Trendyol, pazarlama, finans, operasyon ve eğitime yönelik destekleriyle de yerel üreticileri güçlendiriyor. Programa katılan satıcılara; özel komisyon indirimi, pazarlama desteği, operasyonel süreçlerde özel destek, Trendyol Akademi ile e-ticaret eğitimleri, kurumsal anlaşmalı fiyatlar üzerinden kargo gönderimi ve özel e-ticaret danışmanları aracılığıyla geniş imkanlar sunuluyor.

Kadın Girişimcilere Destek


Kadınların dijital ekonomide etkin şekilde var olması için teknoloji, finansman, pazarlama ve eğitim ile onları destekleyen Trendyol, kadın girişimcilerin ürünlerini müşterileriyle buluşturarak işlerini büyütmelerine katkı sağlıyor. Bir işletmede yüzde 50'den daha fazla hisse sahibi olan kadın girişimciler ve kadın kooperatifleri, Trendyol'un kadın KOBİ destek programı ‘Güçlü Kadınlar Programı'na kolayca başvurabiliyor. Yüzde 80'e varan komisyon indirimi sunulan program kapsamında reklam, pazarlama, eğitim, entegrasyon ve banka desteği de veriliyor.


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir