Thor: Love and Thunder İzlemeden Önce Bakmanız Gereken 8 Film!

Thor: Love and Thunder İzlemeden Önce Bakmanız Gereken 8 Film!
13.07.2022 17:43
Marvel sinematik evreninde vizyona giren 29. film olan Thor: Love and Thunder filmini izlemeden önce izlemeniz gereken önemli filmler var.

Hayranların Love and Thunder'ı izlemeden önce her MCU filmini ve televizyon şovunu izlemesi gerekmese de, hayranların kesinlikle tekrar ziyaret etmesi veya ilk kez izlemesi gereken bazı filmler var. İşte o filmler... 

1) Avengers (2012)


Avengers, Thor'un bir takım oyuncusu olmayı ilk öğrendiği yerdir. Thor'un  takım oyuncusu olma yeteneği, Love and Thunder'da Guardians of the Galaxy, Jane Foster, Valkyrie ve Korg gibi karakterlerle birlikte hareket edebilmesine yardımcı oldu. Yenilmezler aynı zamanda Thor'un, Dünya'yı Loki ve Chitauri'den koruyabileceğini ve her türlü düşmanın üstesinden gelebileceğini kanıtladı.

2) Thor (2011)


Thor ve Jane Foster'ın hikayesini bilmek için hikayelerinin başlangıcını izlenmesi gerekiyor. Thor, kibirli ve kendine aşırı güvenen bir karakterken, özverili olmayı ve  yeniden Thor olmaya nasıl layık olunacağını öğrendi. Love and Thunder filminde ise öğrenmeye ve dönüşmeye devam ettiğini gösterecek.

3) Thor: The Dark World (2013)


Thor: The Dark World, Thor ve Jane Foster'ın MCU'da birlikte oldukları en son filmdi. Bu film, aşklarının derinliğini kanıtladı. Aynı zamanda Jane'in Dünya'dan ilk ayrılığıydı, başlangıçta sarsıcı ve akıllara durgunluk veren bir deneyimdi ve onu Love and Thunder'da Dünya'nın ötesindeki maceralarına bilmeden hazırlayacaktı. Thor için, bu filmdeki olaylar aynı zamanda yolunun Asgard Kralı olmak istemediğini anlamasını sağladı ve Love and Thunder'da yolunu ve gerçek benliğini bulmasına yol açtı.

4) Avengers: Endgame (2019)


Thor, sevdiklerini, evini kaybetmek ve evreni kurtaramamak gibi en büyük korkularını yaşadıktan sonra Avengers: Endgame'de dibe vurdu. Yol boyunca aldığı yardım ve desteğin bir kısmı sayesinde Thor, hala layık olduğunu fark etti ve yolunu tekrar buldu. Thanos'un yok ettiği herkesi geri getirmek ve Thanos'u yenmek için ekibe yardım etti.

Love and Thunder'ı kuran en önemli gelişmeler filmin sonunda Thor'un Valkyrie'yi Yeni Asgard'ın lideri olarak atadığı ve Galaksinin Koruyucuları ile uzaya çıktığı zaman yer alıyor. Love and Thunder, Endgame'in bitiminden bu yana New Asgard'ın lideri Valkyrie ve Thor ve Galaksinin Koruyucuları ile işlerin nasıl ilerlediğini gösterecek.

5) Avengers: Infinity War (2018)


Thor'un kardeşi Loki ve en iyi arkadaşı Heimdall'ın Avengers: Infinity War'daki yıkıcı ölümleri, Love and Thunder'da neden olmayacaklarını açıklayacak. Büyük yıkımlar yaşayan Thor, Galaksinin Koruyucuları ile tanışır. Filmin çoğunu Rocket ve Groot ile birlikte Mjölnir'in yerini alabilecek ve Thanos'u öldürebilecek bir silah edinme arayışında geçirirken, tüm bunlar Thor'un geleceği için önemli olan ilişkiler kurar.

6) Thor: Ragnarok (2017)


Thor: Ragnarok, Love and Thunder'dan önce izlenmesi gereken en önemli hikayeler arasında yer alıyor. Mjölnir ve Asgard'ın yok edilmesi özellikle Thor ve diğer karakterler için oyunun kurallarını değiştirdi. Love and Thunder'da, Asgardlılar birkaç yıldır Dünya'da yaşıyorlar ve Jane onarılmış Mjölnir'i kullanıyor. Ragnarok ayrıca Valkyrie ve Korg gibi karakterleri de tanıttı ve hayranların artık Love and Thunder'da daha fazla keşfedilecek olan hikayelerinin daha fazlasını görmek için istekli olmasını sağladı. Thor her ikisine de güvenmeyi öğrendi ve en çok ihtiyaç duyduğu anda onlara güvenebileceğini öğrendi ve kaçınılmaz olarak tekrar bir araya gelmelerine yol açtı.

7) Galaksinin Koruyucuları (2014)


Guardians of the Galaxy, bir takım olmadan önce ve Thor ile tanışmalarından çok önceki süreci anlatıyor. Karakterlerin hikayelerinin nasıl başladığını ve bu karakterlerin Thor ve Avengers hikayesine entegre olmadan önce nasıl geliştiğini görmek için bu filmi izleyebilirsiniz.

8) Galaksinin Koruyucuları Vol. 2 (2017)


Galaksinin Koruyucuları Vol. 2 takıma Nebula, Mantis ve Kraglin karakterlerini ekledi. Mantis, Thor onlarla tanıştığından beri ekiple birlikte ve, Avengers: Endgame'de evreni kurtarmak için Nebula ile birlikte çalıştı. Mantis, Nebula ve Kraglin, Love and Thunder filminde yer alıyor. Bu yüzden takımın bir parçası haline gelme süreçlerini bilmek önemli. 

Galaksinin Koruyucuları'nın devamı olan bu film, galaksideki çeşitli gruplar ve bireyler tarafından yardım için çağrılan ekibi daha iyi anlamanızı sağlar. Thor ve ekibinin Love and Thunder'ın başlangıcında yapacağı şey muhtemelen budur.


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

YAŞAM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir