Sardunya Adasında Nüfus Krizi!

Sardunya Adasında Nüfus Krizi!
25.08.2022 15:58
Yaşlanmakta olan Avrupa nüfusunda, çözüm yolları aranıyor… Nüfus popülasyonunda azalmalar, Avrupa ülkelerini ciddi sorunlar ile baş başa bırakıyor. Nüfusun arttırılması için düzenlenen politikalar arasında, birçok cazip yöntem deneniyor. Güney Avrupa’da bulunan Sardunya adası için, devlet yetkililerinin uyguladığı politika ise, insanları adaya çekmek için oldukça cazip. Peki adaya yerleşilmesi için ödenecek tutar nedir? Sardunya adası nerededir? Gibi birçok konuyu, yeni yazımızda sizler için derledik.

Avrupa devletlerinin karşılaştığı problemlerin başında gelen nüfus krizi, etkisini günümüzde hızla sürdürüyor. Bununla birlikte, izlenen devlet politikaları ile birlikte, nüfusun gençleştirilmesi amaçlanmakta ve çözüm yolları üretilmekte. Avrupa ülkelerinde nüfusun yaşlanması ile birlikte, birçok farklı sorun baş göstermekte. Genç nüfus oranının azalması ile birlikte, üretim ve sanayi kollarındaki işleyiş, Avrupa ülkelerinin en büyük sorunu. Güney Avrupa’da bulunan Sardunya adası yetkilileri ise, insanları adaya çekmede farklı çözüm yolları arıyor… Sardunya adasının nerede olduğu ise, merak edilen bir başka konu. Sardunya adası, İtalyan Cumhuriyetine bağlı bir ada, bununla birlikte, Akdeniz’de yer alan adaların yüz ölçümüne göre büyüklük sıralamasında, 2. Olarak yer almakta.

Ada’ya Gelinmesi İçin Cazip Teklif!

Sardunya adası, yaşlanan nüfus ile birlikte, oldukça zor zamanlardan geçiyor. Sardunya yetkilileri, baş gösteren nüfus krizi ile ilgili yeni çözüm yolları aramakta. Bununla birlikte, insanları adaya çekmede farklı yol ve politikalar deneniyor. Sardunya adasının nüfus popülasyonunu arttırmak ve gençleştirmek için uygulamaya konan politikalardan biri ise, yurt dışından gelecek kişilere para ödenmesi uygulaması.  Sardunya adası devlet yetkililerinin, yurt dışından gelecek kişilere önerdiği para teklifi ise, oldukça dolgun. Para ile nüfusunu zenginleştirmek isteyen Sardunya adası yetkililerinin, yurt dışından gelen insanlara yapacağı ödeme ise, duyanları şaşkına çevirdi. Akdeniz’in en büyük 2. Yüz ölçümüne sahip Sardunya adası, doğal güzellikleri ile göz kamaştırıyor. Koyları ve tertemiz suyu ile birlikte Sardunya adası, yeni misafirleri için oldukça cazip bir konumda. Sardunya adası yetkililerinin, yurt dışından gelecek olan kişilere yapacağı ödeme ise, tam tamına 12.700 Sterlin. Sardunya adasına yerleşilmesi için yapılan teklif, Türk parasıyla 272.765 bin TL tutarında.

Yerleşenlere Ödenecek Tutar

Sardunya adası yetkilileri, yurt dışından gelecek olan kişilere, tam 12.700 Sterlin verecek. Fakat verilecek olan tutarın kullanılmasında, bazı koşullar bulunmakta. Sardunya adasına yerleşen yabancıların, ödenecek tutarı kullanması, Sardunya adası sınırları içerisinde gerçekleşecek. Ödenecek olan tutarın kullanılması ise; Sardunya adasından konut almak, Arazi ve türevi mülklerin alınması şeklinde kullanılacak. Sardunya adasına yurt dışından gelen kişilerin, aldıkları para ile, ömür boyu bu adada kalması politikası, kimilerini ikna etse de kimilerini ise düşündürüyor.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir