Samsun'daki “Atatürk Bulvarı” nın Google Tarafından “Baki Esen Caddesi” Olarak Değiştirilmesine Vatandaşlar Sert Tepki Gösterdi!

Samsun'daki “Atatürk Bulvarı” nın Google Tarafından “Baki Esen Caddesi” Olarak Değiştirilmesine Vatandaşlar Sert Tepki Gösterdi!
21.06.2022 21:40
Dünyaca ünlü şirketlerden biri olan Google, Google Haritalar uygulamasında Samsun Atatürk Bulvarı'nın ismini Baki Esen Caddesi olarak değiştirdi.

Dünyaca ünlü şirketlerden biri olan Google, Google Haritalar uygulamasında Samsun Atatürk Bulvarı'nın ismini Baki Esen Caddesi olarak değiştirdi. Bunu fark eden vatandaşlar hemen Samsun Belediyesi'ni konuyla ilgili soru yağmuruna tutup duruma tepki gösterdi. Belediye yetkilileri ise caddenin adının değiştirilmesi yönelik herhangi bir karar alınmadığını, bu durumun Google'dan kaynaklandığını ifade etti.

Google, Samsun'da büyük bir karışıklığa sebep olmasının yanında vatandaşlarının tepkisini üzerine çekti. Samsun’ un en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Bulvarı'nın ismindeki bu değişiklik vatandaşları şaşırttı.

SON 1 HAFTADIR İSMİ “BAKİ ESEN CADDESİ” OLARAK GÖZÜKÜYOR

Samsun şehir merkezinde Valilik önünden geçen, batıda 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu'na, doğuda Tekkeköy Belediyesi'ne uzanan yaklaşık 34 kilometre yol son 1 haftadır harita uygulamasında 'Baki Esen Caddesi' olarak gözükmeye başladı.

VATANDAŞLAR BELEDİYEYİ ARAYIP DÜZELTİLMESİNİ İSTEDİ

Şehir merkezindeki ana arterlerden biri olan ve Samsun-Sinop ve Samsun-Ordu karayoluna bağlanan Atatürk Bulvarı'nın isminde yaşanan karışıklık vatandaşlarca da fark edildi. Atatürk Bulvarı için bir isim değişikliği olup olmadığı yönünde Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne sorular yöneltildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, belediye meclisinde herhangi bir karar alınmadığını, durumun Google'ın yaptığı bir hatadan kaynaklandığını belirtti. Durumun düzeltilmesi ve yolun Atatürk Bulvarı adıyla tekrar gözükmesi için gerekli müracaatları yaptıklarını açıklayan İlhan Bayram, "Bu duruma müdahale ettik. Uygulamada bir yanlışlık var. Nasıl oldu, onu da bilemiyoruz. Biz gerekli yerleri ikaz ettik. Düzeltilmesi için talepte bulunduk. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde isim değişikliği gibi böyle bir karar geçmedi. Böyle bir şey olabilir mi? Bizden kaynaklı bir durum değil. Geçen hafta durumu fark ettik. Düzeltilmesi için gerekli yerlere ulaştık" dedi.

Diğer navigasyon uygulamalarında ise isim yanlışlığına rastlanmadı.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir