Sağlık Bakanlığı Önünde İnanılmaz Protesto: Kendini Ambulansa Kilitledi

Sağlık Bakanlığı Önünde İnanılmaz Protesto: Kendini Ambulansa Kilitledi
14.06.2022 22:08
Ankara'da ambulans sürücüsü kendini Sağlık Bakanlığı önünde ambulansa kitledi. Ambulansın şoförü arabadaki oksijen tüpünü açtığını belirterek megafonla "Sağlık Bakanı gelmezse patlayacak" dedi. Ambulans şoförünü dakikalarca etmeye çalışan kişiler oldu. Bu oldukça zorlayıcı sürecin ardından ambulans şoförü ikna edildi ve araçtan çıktı.

Ankara'da bir ambulans şoförü, Sağlık Bakanlığı önünde kendini bir ambulansa kilitledi. Araç içerisindeki oksijen tüplerini açtığını söyleyen ambulans şoförünün "Sağlık Bakanı gelmezse kendimi patlatacağım” dediği öğrenildi. Vatandaşı ikna çalışmaları olumlu sonuçlandı. Şoför araçtan inerken, ambulans da bakanlığın önünden çekildi.

“HASTANELERDE YER YOKTU”

Gazeteci İzel Sezer'in sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiye göre ambulans şoförü, Sağlık Bakanı Farretin Coca ile görüşmek istediğini belirterek, "Bir tümör hastası taşıyıp üç saat hastaneden hastaneye giderek yer bulmaya çalıştım. Ama başarılı olamadım. " Yatıracak yer bulamayınca, kendisini ambulans aracına kilitledi ve protesto yaptı "Vatandaşlara zarar vermek istemiyorum. Sağlık Bakanı gelsin istiyorum" dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, uzun bir süre kapıları kilitleyen ambulans şoförünü ikna etme çalıştı. Polis, gazetecilerin çekim yapmasını engellemeye çalışırken, ilerleyen dakikalarda ambulansın kapısının açıldığı görüldü. Ardından ambulans bakanlığın önünden çekildi.

“BU HASTA BİZİM DEĞİL”

Tele muhabirinin eylemi yapma amacını sorma üzerine konuşan ambulans şoförü, "Benim amacım hiçbir zaman devlete zarar vermek değildir. Bu eylemim tamamen hasta haklarını savunmak adına. Acil servise hasta götürdüm onkoloji servisine hastayı teslim edemedim. Dediler ki, 'Şu servise git, çık.' Çıktım. Dediler ki, 'Bu hasta buraya gelmemiş.' Nereye gideceğim? 15 dakika bekledim serviste. Dediler ki, 'Aşağı üçüncü kata in. B servisinin yoğun bakımına git'' Gittim... Dedim ki, 'Ya sağlıkçı doktor. Yoğun bakımlık bu hasta. Niye beni dolaştırıyorsunuz?' Dediler ki, 'Bu hasta bizim değil.' Kime gideceğim?" ifadelerini kullandı.

Ambulans şoförünün yaptığı bu açıklamalar oldukça dikkat çekti. Özellikle aracın içinden çıkması için ikna etmeye çalışan kişiler zorlu ve korku dolu anlar yaşadı. Yetkililer daha sonra muhabirleri alandan uzaklaştırdı. Olay yerinden görüntü almak isteyen gazetecilere izin verilmedi.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir