Romanya Basınının İddiasına Göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hagi'yi Galatasaray'a Getirmek İstiyor!

Romanya Basınının İddiasına Göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hagi'yi Galatasaray'a Getirmek İstiyor!
08.07.2022 15:56
İngiliz medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Liderler Zirvesi'nde Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Werner Iohannis ile yaptığı "Hagi" sohbetini manşetine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Werner Iohannis'den Gheorghe Hagi ve oğlu Ianis hakkında bilgi almak istediğini yazan gazetenin haberine vurgu yapan Romanya basını ise haberi "Erdoğan, Ianis Hagi'yi Galatasaray'a getirmek için uğraşıyor" başlığını kullandı. 

''Erdoğan, Futbol Konuşmaya Çok İlgiliydi''

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türk futbolunun da efsane isimlerinden olan "Karpatların Maradonası" lakaplı Gheorghe Hagi ve oğlu Ianis Hagi'nin geleceğini merak ettiği belirtilirken, bir Rumen yetkilinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol konuşmaya çok ilgiliydi ve özellikle Gheorghe Hagi ve oğlu Ianis hakkında bilgi almak istedi" dediği aktarıldı.

"Bir Gün Babası Gibi Galatasaray'da Oynar''

Yetkili, "Bizim cumhurbaşkanımız Futbolun Kralı'nın (Hagi) iyi olduğunu, kendi kulübüyle futbol akademisinde çalıştığını ve yeni yetenekler yarattığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, Ianis'in nasıl olduğunu merak etti" ifadesini kullandı Erdoğan'ın mevkidaşına, "Bir gün o da babası gibi Galatasaray'da oynar" dediğini söyleyen yetkili, Iohannis'nin Küçük Hagi'yi övdüğünü belirtti.

Hagi, Galatasaray İçin Sevdiğim Bir Kulüp Demişti

The Scottish Sun, haberinde Küçük Hagi'nin daha önce Galatasaray'da oynamak istediği yönünde açıklama yaptığını hatırlatarak: "Sevdiğim bir kulüp. Onunla (Galatasaray) büyüdüm, İstanbul'da doğdum. Geleceğin benim için ne getireceğini bilmiyorum ama kulübüme (Rangers) bağlıyım" ifadelerini kullandı.

"Erdoğan, Hagi'yi Galatasaray'a Getirmek İçin Uğraşıyor"

Romanya basının önde gelen spor sitesi RoFtbl'nin haberinde ise "Recep Tayyip Erdoğan, Ianis Hagi'yi Galatasaray'a getirmek için uğraşıyor" denildi.

Ianis Hagi Kimdir?

22 Ekim 1998 tarihinde doğan Ianis Hagi, ofansif orta saha mevkiinde forma giyen Rumen futbolcudur. Eski Galatasaray ve Romanya millî futbol takımı futbolcusu Gheorghe Hagi'nin oğludur. Şu anda Rangers FC ile 31 Mayıs 2024'e kadar sözleşmesi bulunan Ianis 10 numaralı formayı giymektedir, ayrıca Türkiye ve Romanya vatandaşıdır.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

SPOR Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir