Roma Heykelini Bezin Döküp Yaktı!

Roma Heykelini Bezin Döküp Yaktı!
08.07.2022 18:34
Antalya'da bir kişi 'Lidya Bank' isimli heykeli önce tekmeledi, sonra da benzin dökerek ateşe verdi.

Antalya’nın en işlek noktasında bulunan "Lidya Bank" isimli Roma heykelini tekmeleyen bir kişi, ardından benzin dökerek ateşe verdi. Alınan bilgiye göre, şüpheli bir kişi saat 05.15 sularında elinde benzin bidonuyla Lidya Bank heykelinin yanına geldi.

Benzin Döküp Ateşe Verdi

Şüphelinin benzin bidonunu önce kenara koyduğu ve heykeli tekmelediği görüldü. Şüpheli heykeli tekmeledikten sonra ise bidondaki benzini heykelin üzerine döküp ateşe verdi. Bir süre yangını izleyen şüpheli kısa süre sonra bölgeden uzaklaştı. Bekçiler ve vatandaşlar ise heykelin alev aldığını görünce olay yerine gelerek yanan heykeli ve alev alan iş yerinin tavanını yangın söndürme tüpleri ve su ile söndürdü.

Heykel 2010 Yılında Koyulmuştu

Heykelin, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye 2010 yılında konulduğu öğrenildi. Yanan heykele bölgeden geçen turistler ve vatandaşlar meraklı gözlerle baktı. Heykelin büyük bölümünün yandığı ve siyahlaştığı, iş yerinin tavanının da yandığı görüldü. Bununla birlikte, heykelin yandığı anlar güvenlik ve cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şahsın heykelin yanına benzin bidonuyla geldiği, tekmelediği, daha sonra benzin döküp yaktığı görüldü. Bir süre elindeki çakmağı yakmaya çalışan saldırgan, daha sonra yaktığı kağıdı heykelin üzerine attı ve heykel alev aldı. Vatandaşların ve bekçilerin koşarak yangını söndürdüğü anlar da kameraya yansıdı. Heykelin yandığı anları bir vatandaşta cep telefonu kamerası ile kaydetti.

Şüpheli Gözaltına Alındı

Roma figürlü heykele tekme atıp benzin dökerek yakan şüphelinin H.Ö. olduğu tespit edildi. Polis, şüpheliyi yakalayıp, gözaltına aldı. DHA'nın haberine göre polis merkezinde ifadesi alınan H.Ö., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. H.Ö.'nün psikolojik sorunları olduğu belirtildi.

"Yakan Tam Bir Örümcek Kafalı''

Heykelin bulunduğu bölgede esnaflık yapan Canbulut Çalışkan, “Sabah geldiğimde yandığını gördüm. Kimin yaktığını bilmiyorum. Şaşırdım kaldım. Her turist önünden geçerken fotoğraf çektiriyordu." dedi.

Heykelin yerinin yanlış olduğunu savunan Muhammet Koşar ise, "Lidya Bank, parayı bulan adamın heykeliymiş. Yanlış bir yerde. İki ay önce de bir yangın çıkmıştı. Buraya koyulması yanlış ama yakan da tam bir örümcek kafalı. Neye istinaden, neden yaktın. Tüm bina yanacaktı neredeyse” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir