PUBG: Mobile Popülaritesini Mi Kaybediyor? En Çok Kazanan Oyunlar Hangileri?

PUBG: Mobile Popülaritesini Mi Kaybediyor? En Çok Kazanan Oyunlar Hangileri?
10.08.2022 12:42
Sensor Tower, temmuzun en çok para harcanan mobil oyunlar listesi hakkında paylaşım yaptı.. Peki, en çok hasılat yapan oyunlar hangileridir? PUBG Mobile popülaritesini mi kaybediyor? İşte detaylar…

2010 yılında cep telefonu pazarında büyük bir değişim yaşandı. Cep telefonlarına "akıllı" deniyordu ancak Android ve iOS'un hayatımıza girmesiyle birlikte PC ve konsol oyunlarıyla doğrudan rekabet eden mobil başlıklar ortaya çıkmaya başladı. Son olarak Temmuz ayının en pahalı mobil oyunları listesi açıklandı. İşte en çok satan mobil oyunlar!

En Çok Para Harcanan Mobil Oyunlar Hangileridir?

Mobil sektörü analiz etmek için en güçlü araçlardan biri olarak kabul edilen Sensor Tower, Temmuz ayının en pahalı mobil oyunları listesini paylaştı. Geçen ayın kazananı, 225,8 milyon dolar ile Honor of Kings oldu. Hasılata en çok para harcayan ülke ise %94,6 ile Çin oldu. Tayvan %2 ile ikinci olurken, onu %1,6 ile Tayland izledi. İkinci en yüksek hasılat yapan mobil oyun ise 164,3 milyon dolarla PUBG: Mobile oldu. Oyunlara en çok para harcayan ülke %69 ile Çin olurken, ikinci sırada %6,4 ile ABD yer aldı. Ancak çalışma iki aydır Android sitesinde yayınlanmadı. Bu, popülerliğini kaybetmeye başladığı fikrine yol açtı. Küresel mobil oyun endüstrisi, Temmuz 2022'de App Store ve Google Play Store platformlarından toplam 6,7 milyar ABD doları aldı. Geçen yılın aynı dönemine göre %10,2 azaldı. Aynı zamanda, geçen ay mobil oyunlara en çok para harcayan ülke 1,9 milyar dolarla ABD oldu ve toplamın %28,4'ünü oluşturdu. Japonya %20 ile ikinci, Google Play mağazasının aktif olmadığı Çin ise %17,8 ile ikinci oldu. Söz konusu durum ve iddialar bir araya gelince akıllara gelen PUBG Mobile popülaritesini mi kaybediyor sorusu, haksız bir soru sayılmaz. Oyun severlerin yeni deneyimler keşfetmek için PUBG Mobile’dan uzaklaşmaya başladığı yargısına varmak da çok zor sayılmaz. Şimdi ise gözler yeni yapılacak olan araştırma verilerine çevrilmiş bulunmakta. Bundan sonraki araştırma sonuçlarından elde edilen verilerin belirleyici olacağı düşünülüyor.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

News Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir