Parallels Desktop 18 Çıktı: Mac İçin Beklenen Yenilikler Geldi!

Parallels Desktop 18 Çıktı: Mac İçin Beklenen Yenilikler Geldi!
09.08.2022 15:27
MacOS üzerinde sanallaştırma ile diğer işletim sistemlerini kullanma şansı sunan Parallels'in yeni sürümü: Parallels Desktop 18’in çıktığı açıklandı. Parallels Desktop 18, M1 ultra optimizasyonu nedir, ne işe yarar? İşte detaylar…

MacOS üzerinde sanallaştırma yoluyla diğer işletim sistemlerini kullanma imkânı sunan Parallels'in yeni versiyonu: Parallels Desktop 18 burada. 14 inç ve 16 inç MacBook Pro'lar için ProMotion ekran desteği, M1 Ultra optimizasyonları ve Windows 11'in kolay kurulumu dikkat çeken ilk yenilikler arasında. Bildiğiniz gibi çok güçlü bir işlemciye sahip olmak yeterli değil, bu güçten yararlanmak için işletim sisteminizi ve yazılımınızı optimize etmeniz gerekiyor.

Parallels Desktop 18, M1 Ultra Optimizasyonu Nedir?


Bu bağlamda, Mac Studio'nun M1 Ultra işlemcisinden güç alan Parallels Desktop 18'in, önceki sürümlere göre %96'ya kadar daha hızlı bir Windows 11 deneyimi sunduğu söyleniyor. ProMotion ekran yenileme hızının otomatik olarak değiştirilmesi artık yazılım tarafından da destekleniyor ve Windows 11 kullanırken deneyiminizi büyük ölçüde iyileştiriyor. İşletim sistemi kurulum deneyimi çok daha iyi ancak oyun tarafında yeni özellikler sunuyor. Bu yeni özellikler sayesinde oyun severlerin, oyun oynarken yaşadıkları deneyimlerinin de olumlu yönde etkilenmesi söz konusu oluyor demek mümkündür.

Parallels Desktop 18, M1 Ultra Optimizasyonu Ne İşe Yarar?

Kullanıcılar artık Mac'e bağlı oyun denetleyicilerini doğrudan Windows'a bağlayabilir ve oyunlarını orada oynayabilir. Sanallaştırmada oyun oynamak performansı önemli ölçüde yavaşlatır ancak birçok oyunu 30 FPS'nin üzerindeki hızlarda oynayabilirsiniz. MacOS Ventura'yı da destekleyen Parallels Desktop 18'e bu sonbaharda yapılacak diğer eklemeler arasında, geliştirilmiş USB 3.0 desteği ve Intel x86 uyumluluğu yer alıyor. Sonuç olarak yeni gelen Parallels Desktop 18, M1 ultra optimizasyon özelliği pek çok kullanıcı tarafından sevinçle karşılanıyor. Yeni gelen bu özellikle birlikte oyun oynarken daha farklı ve daha yeni bir deneyim elde etmek mümkün olacak gibi de gözüküyor. Şimdi ise gözler, Parallels Desktop 18, M1 ultra optimizasyonuna sahip kişilerin oyun tecrübelerine çevrilmiş durumda bulunuyor.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir