Netflix Games, Yeni Özelliğiyle Karşımıza Çıkıyor!

Netflix Games, Yeni Özelliğiyle Karşımıza Çıkıyor!
27.08.2022 14:04
Netflix, geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunduğu Netflix Games hizmeti için multiplayer ve skor tablosu özelliği ekleyerek daha keyifli bir deneyim sağlanmasını amaçlıyor. Netflix’in yeni özelliği nedir? Netflix multiplayer ve skor tablosu özellikleri nedir, ne işe yarar? İşte detaylar…

Dünyanın en çok kullanılan video akış platformu Netflix, mobil oyun sektöründe varlığını korumaya başlıyor. Şirket, Netflix oyunlarının kullanıcıları için çok oyunculu destek sağlayacak.

Geçen ayki Into The Breach, Bowling Ballers, Mahjong Solitaire ve Heads Up! Netflix oyunları da dahil olmak üzere birçok oyun piyasaya sürüldü. Şirket, mobil oyun endüstrisine girerek daha geniş bir kitleye hitap etmeyi umuyor. Yapılan geliştirmeler sonucunda elde edilecek analizler sonrasında bu girişimin başarı olup olamadığı da açıklanmış olacak.


Netflix Games Platformuna Gelen Multiplayer Seçeneği Nedir?

Konuyla ilgili olarak Netflix sözcüsü Kumiko Hidaka şunları söyledi: İlk olarak geliştirici Steve Moser tarafından keşfedilen araştırmaya göre Netflix, kullanıcıların sözde "oyun kolları" ayarlamasına izin veriyor. Netflix'te oyun oynamak için benzersiz bir genel terim olarak tanımlanır. Netflix, seçeneği diğer oyunlara eklemeden önce Into The Breach oyununu 19 Temmuz 2022'de test etmeye başladı. Netflix uygulamasında ortaya çıkan bir referans, rekabeti artıran ve diğer kullanıcıları sizinle oynamaya davet eden yeni özelliklere işaret ediyor. Skor tablosu özelliği ekleyerek rakiplerinizin elde ettiği puanları da görebilirsiniz. Şirket, kullanıcıların profil simgelerinin ve adlarının artık başkaları tarafından görülmeyeceğini duyurdu. Kullanıcılar bir takma ad seçebilir ve anonim kalabilir. CNBC'nin bildirdiğine göre, veri analizi firması Apptopia kısa süre önce Netflix oyunlarının günlük ortalama 1,7 milyon kullanıcıya sahip olduğunu tespit etti. Şu ana kadar 20'den fazla oyun Netflix'te 23,3 milyon kez indirildi. 221 milyon abonesi olan Netflix, kullanıcıların yalnızca %9'una erişebiliyordu.

Ancak gelişen süreçle birlikte kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi ve güncellemeli yeni özellikler sayesinde kullanıcı oranının da artmasının söz konusu olması beklenen durumlar arasında. Netflix Games kullanıcıları için sevindirici olan haberler şimdiden gelmeye başladı bile!

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

News Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir